У Львівській міськраді буде відділ інспекторів паркування

09:30 27 вересня 2018 р.

Фото до новини


Фото: gazeta.lviv.ua

27 вересня в Україні набуде чинності новий закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, пише Dailylviv.com, де також розповіли: «На підставі норм закону «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» на базі управління безпеки Львова буде створено відділ інспекторів, які матимуть право приймати рішення щодо штрафування за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. В першу чергу закон прийнятий для того, щоб унормувати сферу паркування та встановити справедливі механізми стягнення штрафів.

Начальник управління безпеки міста Юрій Діль зазначив: «Ухвалою сесії міської ради 20 вересня прийнято рішення щодо посадових осіб в кількості 20 осіб, котрі будуть працювати в управлінні безпеки як інспектори з паркування. На сьогодні ми маємо велику проблематику в місті щодо несплати за паркування, де є платні майданчики, і велику проблематику із залишеними автомобілями з порушеннями».

«Поліція в даному випадку працює, бореться усіма силами на скільки є можливо. Але згідно з законом, який набирає чинності 27 вересня, органи місцевого самоврядування також матимуть право, а саме наділені посадові особи, штрафувати, виносити постанови, розглядати справи щодо порушень правил паркування, і в подальшому (після того як ми отримаємо роз’яснення від Кабміну) евакуйовувати авто на штрафмайданчик», – поінформував також Юрій Діль.

«Обов’язковою умовою в даному законі є фотофіксація місця здійснення порушення з прив’язкою до місцевості, відповідно для інспекторів будуть закуплені планшети і засоби портативного друку, де можна одразу видрукувати постанову, залишити її на лобовому склі автомобіля. Щодо порушників паркування на платних стоянках, обов’язковим згідно з законом, є залишення чеку за оплату паркування під вітровим склом», – розповів також  начальник управління безпеки міста.

Натомість представник управління безпеки міста Богдан Мільяр запевнив: «Інспекторами з паркування будуть люди з юридичною освітою. Вони оперуватимуть нормами законодавства, і зможуть легше пояснити для порушників, які будуть присутні на місці вчинення правопорушення, чому саме накладається штраф і чому в такому розмірі. Цього тижня ми розпочинаємо підготовку документів для того, щоб почався офіційний відбір інспекторів. Згідно з законодавством – це 30 днів в процесі відбору, ми будемо тих людей навчати. Будуть практичні навчання з патрульною поліцією, щоб інспектори знали алгоритм своїх дій, адже зараз цим займається патрульна поліція, а в майбутньому цим ще й займатимуться інспектори з паркування.

Богдан Мільяр доповнив: «Основна відмінність між патрульною поліцією та інспекторами – це є власне те, що інспектори з паркування матимуть право винести постанову про притягнення порушника до адміністративної відповідальності, без присутності особи. Тобто коли особа заїжджає на платну парковку і не оплачує вартість стоянки, не важливо чи особа є на місці чи її немає, виноситься штраф. Станом на сьогодні є досить великий відсоток неоплачених платежів по платник стоянках. Інспектори з паркування приступлять до роботи з середини жовтня, тому що є ряд технічних питань, які потрібно врегулювати».

У міськраді також поінформували: « Штраф буде виписуватися на фізичних осіб або керівників юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб; на належного користувача транспортного засобу; на особу, яка ввезла транспортний засіб на територію України. Інспектори працюватимуть у центральній частині міста, у районах міста та на платних стоянках».

У ЛМР також запевнили: «Будуть розроблені маршрути, місця їхньої дислокації. Диспетчерська служба працюватиме в той самий період, як і працюватимуть самі інспектори. Диспетчери будуть в офісі на вулиці Зеленій, 9, з ними буде постійний контакт. Адже треба буде комусь опрацьовувати матеріали, відправляти постанову порушникові на адресу його реєстрації, тому що в єдиній реєстраційній базі транспортних засобів обов’язково є зазначено місце прописки порушника, куди має надійти постанова».

У міськраді доповнили: «Також обов’язковою умовою буде фото та відеофіксація. На сайті Львівської міської ради буде посилання, де порушник зможе побачити фотофіксацію своїх порушень. Інспектор з паркування отримуватиме орієнтовно 10 тисяч гривень заробітної платні. Також варто зазначити, що на сьогодні маємо чотири евакуатори, які знаходяться на балансі Муніципальної варти, ухвалою сесії передбачено закупівлю ще чотири евакуаторів за умовами лізингу.

А начальник Управління патрульної поліції Львова Роман Пилипенко розповів: «Спілкуючись з нашими водіями, які порушують правила паркування, 99% водіїв не визнають своєї провини. Ми сподіваємося, що цей закон містяни відчують на собі, і передусім зменшаться затори. В тому числі львів’яни відчують зміни на краще, тому що саме цей закон надає і патрульній поліції, і інспекторам з паркування право притягати людей до відповідальності. Громадянин буде розуміти невідворотність покарання, саме за цей вид правопорушення, який так поширений в центральній частині міста. Я сподіваюся, що проїзд по центральній частині міста не буде таким ускладненим, як є зараз».

Роман Пилипенко також вважає: «Цей закон патрульній поліції розв’язує руки з приводу евакуації транспортних засобів, які запарковані з порушенням правил дорожнього руху. Відповідно, якщо раніше ми могли евакуйовувати тільки транспортні засоби, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, то сьогодні це всі пункти – паркування автомобіля за 10 метрів від перехрестя, 30 метрів від посадкового майданчику і тд. Цей закон дає нам інструментарій як виконавчому органу влади більш дієво наводити порядок на дорогах міста».

Начальник управління безпеки міста Юрій Діль зазначив також: «За вісім місяців у місті евакуйовано на штрафмайданчик 1020 автомобілів, це не враховуючи ДТП і не враховуючи ситуації із алкогольним сп’янінням водіїв. У місті є спецмайданчик на вулиці Конюшини, додатково відкритий майданчик на вулиці Сахарова, а також зараз розробляється майданчик на вулиці Личаківській.

Юрій Діль додав: «Також управління безпеки міста буде боротися із покинутими нефункціонованими автомобілями. Інспектори надсилатимуть запити власникам авто, які стоять роками у дворах, біля під’їздів, на тротуарах, вже без реєстраційних номерних знаків, і після 30 днів будуть їх евакуйовувати та переносити на спецмайданчик, який незабаром відкриють у селі Муроване. На сьогодні Гаряча лінія і адміністрації міста «назбирали» нам вже таких нефункціонованих автомобілів більше 100 по цілому місту, тобто це автомобілі залишені власниками, перереєстровані або на іноземній реєстрації».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів