У Львівській міській раді просять Малехівську надати ділянку під звалище

11:40 5 грудня 2016 р.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергій Бабак звернувся листом до голови Малехівської сільської ради щодо терміново виконати ряду невідкладних протиаварійних заходів на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Про це повідомили сьогодні, 5 грудня, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували, що «для виконання цих робіт сільську раду просять на найближчому засіданні Малехівської сільської ради розглянути питання щодо відведення додаткової земельної ділянки, необхідної для виконання на Грибовицькому сміттєзвалищі стабілізаційних та протиаварійних робіт, відповідно до розроблених проектів». У прес-службі також навели текст листа Сергія Бабака, в якому він зазначив: «На сьогодні статус ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі і надалі характеризується як надзвичайний. На даний час ситуація з Грибовицьким сміттєзвалищем у відповідності до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 31 травня 2016 року, протокол №12 визначена як надзвичайна ситуація місцевого рівня, яка у разі зволікання з проведенням протиаварійних робіт  може перерости у вищий – регіональний рівень».

«Відповідно до Технічної інформації «Виконання інженерно-геодезичного моніторингу за зсувом Грибовицького сміттєзвалища», виконаної Національним університетом «Львівська політехніка» на замовлення ЛКП «Збиранка» встановлено, що тріщина тіла полігону має тенденцію до подальшого розширення. Крім цього, встановлено напрямки руху сміття та зона підвищеної небезпеки», – йдеться також у листі.

«ТзОВ «Інститут «Гірхімпром» на замовлення ЛКП «Збиранка» розроблено робочу документацію на влаштування технологічної карти зміщених в сторону косогору та влаштування підпірної призми для верхнього ярусу існуючого полігону, з метою підпирання схилу полігону, що рухається і забезпечення нормативних кутів схилу полігону. Для реалізації даного проекту необхідна додаткова земельна ділянка площею орієнтовно 3,5 га, на якій на даний час знаходяться озера-збірники інфільтратів та побутові відходи, які зсунулись», – зазначено також у листі.

«Крім цього, ПП «Львівкомундорпроект» на замовлення ЛКП «Збиранка» розроблено проектно-кошторисну документацію «Протиаварійні заходи та роботи з посилення дамб відстійників фільтрату на полігоні ТПВ» на виконання робіт на об’єкті. З огляду на зазначене, та беручи до уваги ситуацію, яка мала місце на полігоні ТПВ 30 травня 2016 року, через зміни в геометричних розмірах полігону, необхідно терміново виконати ряд  невідкладних протиаварійних заходів», – йдеться також у листі.

«Однак, виконання протиаварійних робіт є неможливим без відведення Малехівською сільською радою додаткової земельної ділянки », – йдеться також у листі. Сергія Бабака, який наголосив: «Особливо звертаю Вашу увагу на те, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо вирішення земельних питань віднесено до компетенції сільських рад та посадових осіб виконавчих органів сільських рад».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради також підкреслив у листі: «Львівська міська рада неодноразово зверталась щодо відведення додаткової земельної ділянки для виконання необхідних протиаварійних робіт, однак питання залишається не вирішеним. Подальше зволікання із прийняттям Малехівською сільською радою рішення щодо відведення додаткової земельної ділянки унеможливлює реалізацію розроблених проектів  і проведення спеціалізованими підприємствами стабілізаційних та протиаварійних робіт, що може призвести до значного погіршення ситуації на полігоні під час осінньо-зимового періоду внаслідок повторного зсуву сміттєвої маси в озера-збірники фільтратів з можливим неконтрольованим витоком інфільтратів на прилеглу місцевість».

Відтак, Сергій бабак закликав:  «Враховуючи вищевикладене, прошу Вас на найближчому засіданні Малехівської сільської ради (а у разі потреби скликати позачергове засідання) розглянути питання щодо відведення додаткової земельної ділянки необхідної для виконання на Грибовицькому сміттєзвалищі стабілізаційних та протиаварійних робіт відповідно до розроблених проектів та сприяти у прийнятті Малехівською сільською радою позитивного рішення. У разі прийняття такого рішення, в  свою чергу, повідомляю про готовність підприємств підпорядкованих Львівській міській раді та інших спеціалізованих підприємств невідкладно приступити до виконання протиаварійних робіт».

dailylviv.com

До теми

11:14 24 січня 2021 р.

У Жидачівському районі пішли під лід двоє чоловіків

У суботу, 23 січня, до Жидачівського ВП надійшло повідомлення про те, що близько 13:15 на озері в селі Іванівці Жидачівського району Львівської області провалились під лід два рибалки.

Рубрика: Ситуації

20:39 23 січня 2021 р.

Держприкордонслужба оприлюднила найпопулярніші закордонні маршрути українців

Минулого року наші співвітчизники здійснили подорож до 123 країн світу. Всього за кордон, навіть зважаючи на карантинні обмеження, змогли потрапити понад 11 млн 250 тис. громадян України.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу