У ЛМР розглядатимуть петиції, якщо побачать їх актуальність
15:20 22 лютого 2016 р.
Фото: прес-служба Львівської міськради
Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив у понеділок: «Ми встановили певну планку – має бути одна тисяча львів’ян, які зголосились під петицією, тоді вона є обов’язковою для розгляду».
«Львів долучається до Єдиної системи місцевих петицій, і вже відсьогодні мешканці можуть реєструвати свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськради», – повідомили сьогодні, 22 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:
«Відповідне розпорядження щодо тестового впровадження е-петицій підписав міський голова Львова Андрій Садовий. Він також розповів:
«До уваги будуть брати усі петиції, в яких зазначено важливе питання, навіть, якщо вони не наберуть 1 тис підписів мешканців. Ми маємо у Львові дуже багато активних громадських діячів, активних львів’ян. Я би хотів, щоб вони мали кращу комунікацію з містом.
При кожному управлінні буде створена, так звана, громадська рада. Петиції будуть корисними, бо ми будемо оперативно дивитись, яке питання є найбільш актуальним, і це питання в першу чергу ми будемо розглядати на виконавчому комітеті, на сесії.
Наприклад, одна з петицій, я думаю, яка буде зареєстрована, це ремонт дороги до вокзалу. Але ми в цьому році передбачили кошти і на ремонт дороги, і на облаштування хідників, але розпочинаємо з якісного проекту.
Дуже важливо, щоб влада свої дії повністю зіставляла з побажаннями людей. Навіть якщо ми подивимось на бюджет розвитку, то ми закладали ті об’єкти в ремонт, які більш нагальні – дороги, хідники, міжквартальні дороги. Тому петиції підтримую, розпорядження підписано, починаємо працювати, закликаємо львів’ян до активності.
Ми встановили певну планку – має бути одна тисяча львів’ян, які зголосились під петицією, тоді вона є обов’язковою для розгляду. Але якщо петиція набере 100 голосів і ми побачимо її актуальність, ми також будемо її розглядати. Тому кількість насправді не є критичним аргументом».
Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою «BankID». Посилання на цей ресурс буде також розміщено на сайті Львівської міської ради та інформаційному порталі депутатів.
Передбачається, що збір підписів до поданих петицій триватиме два місяці. За цей час звернення повинне зібрати не менш ніж 1000 підписів, і лише після цього його розглядатимуть.
Петиція надходитиме в міське управління «Секретаріат ради», звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову. Після цього міський голова буде скеровувати рішення на розгляд профільних комісій.
Єдину систему місцевих петицій створено в рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Львівської міської ради, яке є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування.
Е-петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції органу місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та законодавства України. Для створення е-петиції до Львівської міської ради, її автор заповнює спеціальну форму на веб-сайті e-dem.in.ua, авторизувавшись, вказавши заголовок та суть, надавши фото чи відео, яке ілюструватиме петицію (на власний розсуд).
До петиції можна додавати проекти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Упродовж двох робочих днів з моменту подачі її перевірятиме адміністратор сайту на відповідність вимогам. Збір підписів на підтримку петиції триватиме 60 днів з моменту опублікування на сайті».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook