У диму над Грибовицьким сміттєзвалищем можуть бути «оранжевий реагент» та фосген, – хімік

21:25 9 червня 2016 р.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Лідія Бойчишин.

- Щоби було більш зрозумілим, то «оранжевий реагент» американці застосовували під час в’єтнамської війни. А фосген використовували під  час Першої світової війни для газових атак, - пояснила вона.

Науковець провела невеличкий урок хімії та розповіла, що якщо горіння відбувається за температурою, нижчою за 1100 градусів за Цельсієм, хлор перетворюється у хлорвмісні поліароматичні вуглеводні. А це – канцерогенні речовини. 

- Я не можу точно сказати, чи він там присутній, бо я не робила аналіз. Але теоретично я можу стверджувати, що гіпотетично ця речовина може бути присутньою у цих газовиділеннях. Тому що горіння супроводжується утворенням диму. Дим – це є колоїдна система, яка містить тверді зависи та дрібні краплі води, які зараз зависають над Грибовицьким сміттєзвалищем. Легкий подих вітру несе далі цей дим, - каже доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка.

Зараз на сміттєзвалищі відбувається горіння за температури 350 градусів.

- 350 градусів – це є температура кипіння сульфатної кислоти. Сульфатна кислота обвуглює целюлозу, тобто звичайний папір. 350 градусів – і загорівся папір, який є на сміттєзвалищі. І ти цього вогню вже не зупиниш, - розповідає Лідія Бойчишин.

За її словами, це знають усі науковці. Тому що це є базовими знаннями хімії.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

11:17 16 квітня 2021 р.

За незаконну прибудову на тротуарі власника оштрафували на 81 тис грн

Про незаконну забудову хідника на вулиці Київській, 9 повідомив у соцмережах та на Гарячу лінію міста львівський архітектор Юрій Столяров. Міські служби оперативно зреагували, на місце виїхали представники райадміністрації та міської Інспекції ДАБК.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу