Туриста зі Львова врятували під горою Піп Іван на території Румунії

22:31 16 січня 2021 р.

Фото до новини

Наразі врятований проходить обстеження у Рахівській районній лікарні, куди його транспортували рятувальники.

Операція з пошуку та порятунку 25-річного львів'янина, який під час проходження туристичного маршруту заблукав в районі г. Піп Іван Марамороський - завершено.

Про це повідомила ДСНС України, пише DailyLviv.

Наразі врятований проходить обстеження у Рахівській районній лікарні, куди його транспортували рятувальники.

Всього до пошуково-рятувальних робіт було залучено 20 осіб та 6 одиниць техніки.

У районі карпатської вершини Піп Іван Мармароський 14 січня загубився турист, що вирушив туди самостійно - у так званий соло-похід. Більше доби львів'янина шукали рятувальники ДСНС, які навіть зв'язалися з румунськими колегами, адже гора розташована на українсько-румунському кордоні. Однак через хуртовину і високий сніг пошуки вирішили призупинити.

Знайшли львів'янина та привели у тепло волонтери з туристського прихистку Marmaros Rescue Hut.

Про те, як проходила операція та що потрібно робити у таких випадках (а чого робити категорично не треба) BBC News Україна розповів волонтер-рятувальник Олексій Тригуб'як.

"О пів на десяту вечора 14 січня мені подзвонили, що на Попі Івані Мармароському перебуває людина, яка потребує допомоги. Він потрапив у великий снігопад і в нього пошкоджена нога", - розповідає Олексій.

Піп Іван Мармароський (не плутати з Чорногірським, де розташована колишня обсерваторія і пост ДСНС) - одна з найкрасивіших вершин українських Карпат, 1 936 метрів.

Друзі зниклого передали його дані, номер телефону та координати, які він передав.

"Важливо, що він зміг на своєму смартфоні визначити свої координати через GPS і надіслав їх. Це дуже полегшило його пошуки", - каже волонтер.

Він передав цю інформацію Marmaros Rescue Hut.

"Там був мій напарник Богдан Фаштрига і ще Макс Люльченко, першокласний скелелаз і лижник, рятувальник одного з гірськолижних курортів. О 22:30 вони висунулися звідти на скітурі - гірських лижах, в яких ходять по горах. Опівночі були на вершині, скітур дозволяє пересуватися у горах дуже швидко і з малими затратами сил", - додає Тригуб'як.

Близько 2-3 години ночі волонтери вийшли на точку GPS-координат, яку передав зниклий.

Це було на румунській території - за 500 метрів від кордону.

Намет вже не знайшли, але здалеку побачили ліхтарик туриста.

"Він був за межами намету, тому що намет повністю засипало снігом - у той час насипало десь пів метра снігу. Тобто він вже втратив намет і на той момент втрачав тепло", - каже волонтер.

На пластиковій ак'ї (рятувальних санях) і за допомогою альпіністського спорядження до вечора наступного дня знайденого туриста доправили до притулку.

Загалом вся операція тривала близько 20 годин.

"Транспортування тривало 15-16 годин, хоча самі пошуки зайняли лише 3-4 години. Так довго, тому що було лише двоє рятувальників. Рятувальники ДСНС не змогли дістатися у той район з транспортом", - додає Олексій.

Львів'янин при цьому був переохолоджений, з ознаками обмороження на пальцях рук і ніг - разом з носом це перші частини тіла, як страждають на морозі.

"Не можна сказати, що він уже замерзав критично - залишався при тямі, жартував. Але якщо б його не знайшли, то все могло б закінчитися невесело", - відзначає волонтер.

Вночі до полонини Лисичої, що нижче притулку, дісталися рятувальники на всюдиході "Богун" й зранку суботи забрали львів'янина та відправили його до лікарні.

Як розповідає Олексій Тригуб'як, Marmaros Rescue Hut - волонтерська ініціатива.

Це - "добровільний рятувально-пошуковий пост в українських Мармаросах", йдеться на його Facebook.

"Консультуємо людей про походи в гори, проводимо лавинні курси. Є люди, які пройшли війну як медики - вони читають курси тактичної допомоги, прилаштованої для гір", - каже волонтер.

Крім того, там можуть зупинятися туристи, які піднімаються на Мармароси чи спускаються з гір.

"Зараз збираємо гроші на всюдихід. З ним би транспортували знайденого туриста набагато швидше", - додає Олексій.

Marmaros Rescue Hut існує винятково за волонтерські кошти.

Мешканців Львівської МТГ застерігають від купання у водоймах під час Водохреща

У Карпатах травмувалися лижники з Миколаєва, Дніпра, Одеси і Києва

На Львівщині водіїв хочуть зробити помітними: роздають світлоповертаючі жилети

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів