Тергромади на Стрийщині перекроять заради «Леоні»

15:45 11 червня 2018 р.

На фото: Тетяна Письменна та Ігор Курач

На фото: Тетяна Письменна та Ігор Курач
Фото: Львівський прес-клуб

Львівська облдержадміністрація вирішила знову перекроїти межі об’єднаних територіальних громад у Стрийському районі. Та створити три громади – Моршинську, Стрийську міську та велику Стрийську сільську об’єднану територіальну громаду. При цьому буде скасовано громади, які вже затверджені та працюють кілька років.

Про це сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції на тему:

«Знищення місцевого самоврядування: сміттєва блокада Золочева та контроль ЛОДА над ОТГ», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

За її словами, Грабовецьку об’єднану громаду хочуть включити у перспективний план щодо створення великої сільської громади. Хоча ця громада працює кілька років і є перспективною. Але коли її доєднають до іншої громади, то вона залишиться без субвенцій. Підставою для такого перерозподілу територій стало розташування в цій місцевості заводу «Леоні». 

- Очільники області вирішили об’єднати велику сільську громаду(59 тисяч населення) довкола міста, яке також має 59 тисяч населення, лишень тому, що там є велике підприємство. Чи можна прив’язувати громаду до одного виробничого комплексу? Категорично – ні, - вважає вона. 

Проте, на жаль, мешканці Стрийського району ніяк не реагують на рішення обласних чиновників.

- На жодній депутатській комісії не було представників зі Стрийського району, які би висловили свою думку чи - «за», чи - «проти», - висловлює свій жаль депутатка. 

Натомість прикладом небайдужої активності є громада Сокальського району. 

-  Це саме той прецедент, коли громада відстояла своє право на перспективний план в тому об’ємі, в якому цікавило саме громаду. Мешканці Сокальського району зверталися до депутатів різних фракцій, до народних депутатів. І бачимо результат – на сесії обласної ради таки підтримали бачення громади. Але це не є заслуга депутатів якихось рівнів. Це є заслуга громади, яка не стала байдужою, яка не стояла скраю і не чекала коли їм впаде манна з неба, - каже Тетяна Письменна. 

Одним з таких небайдужих є депутат Тростянецької ОТГ Ігор Курач. Незважаючи на те, що депутати громади позбавили його контролюючих обов’язків, він ретельно стежить за роботами в громаді, за витроатою коштів. За його словами, громада – дуже багата.

- Є ліси, річки, озера. На трасі Львів-Чоп працюють мотелі, заправки. Кар’єрів є стільки, що я, як голова бюджетної комісії, не знаю їхньої кількості. А цей факт мав би зацікавити правоохоронні органи. Минулого року при сільській раді скасували виконком, куди входили представники з усіх сіл. А натомість сформували його з представників виконавчих органів та сільської ради. І тепер всі рішення приймає «ручний» виконком, - розповідає він. 

За словами Ігоря Курача, на його звернення ніхто не реагує. А тим часом у громаді діються підкилимні речі. 

- В один день зранку укладають договір щодо виконання певних робіт. В обід йде проплата. А під вечір підписують акти виконаних робіт. І тільки після мого втручання розпочинають роботи. Я вже написав три заяви до поліції за шістьма фактами, - каже депутат Тростянецької ОТГ. 

Серед зловживань він називає побудову дитячого та спортивного майданчиків біля школи або побудову нової автобусної зупинки біля старої, яку можна відремонтувати меншими коштами. 

- І це все – державні, субвенційні кошти. Цим повинні зацікавитися компетентні органи. У мене є кошторис на очищення річки Холодниці, в якому зазначено, що грудні посіяли траву на 17 тисяч гривень, - говорить Ігор Курач. 

Староста Батятицького старостинського округу Кам'янка-Бузької ОТГ Ольга Браташ вбачає проблему територіальних громад у певній недосвідченості. 

- Старостами нас обрали, але не навчили ними бути. Тому що сільський голова і староста – це зовсім різні поняття та обов’язки. Старостинство – це новостворений інститут і не чітко прописаний законодавчо, - зазначила вона. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:32 15 січня 2021 р.

ЛКП «Лев» відновило роботу і збільшило зону обслуговування. Графік виїзду бригади ловців

ЛКП «Лев» завершує плановий цьогорічний карантин уже сьогодні, 15 січня, та повноцінно відновлює свою роботу із гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території Львівської МТГ та надання всієї необхідної ветеринарної допомоги.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу