Тергромади на Стрийщині перекроять заради «Леоні»

15:45 11 червня 2018 р.

  • 1
  • 1299

На фото: Тетяна Письменна та Ігор Курач
Фото: Львівський прес-клуб


Відео: Львівський прес-клуб

Львівська облдержадміністрація вирішила знову перекроїти межі об’єднаних територіальних громад у Стрийському районі. Та створити три громади – Моршинську, Стрийську міську та велику Стрийську сільську об’єднану територіальну громаду. При цьому буде скасовано громади, які вже затверджені та працюють кілька років.

Про це сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції на тему:

«Знищення місцевого самоврядування: сміттєва блокада Золочева та контроль ЛОДА над ОТГ», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

За її словами, Грабовецьку об’єднану громаду хочуть включити у перспективний план щодо створення великої сільської громади. Хоча ця громада працює кілька років і є перспективною. Але коли її доєднають до іншої громади, то вона залишиться без субвенцій. Підставою для такого перерозподілу територій стало розташування в цій місцевості заводу «Леоні». 

- Очільники області вирішили об’єднати велику сільську громаду(59 тисяч населення) довкола міста, яке також має 59 тисяч населення, лишень тому, що там є велике підприємство. Чи можна прив’язувати громаду до одного виробничого комплексу? Категорично – ні, - вважає вона. 

Проте, на жаль, мешканці Стрийського району ніяк не реагують на рішення обласних чиновників.

- На жодній депутатській комісії не було представників зі Стрийського району, які би висловили свою думку чи - «за», чи - «проти», - висловлює свій жаль депутатка. 

Натомість прикладом небайдужої активності є громада Сокальського району. 

-  Це саме той прецедент, коли громада відстояла своє право на перспективний план в тому об’ємі, в якому цікавило саме громаду. Мешканці Сокальського району зверталися до депутатів різних фракцій, до народних депутатів. І бачимо результат – на сесії обласної ради таки підтримали бачення громади. Але це не є заслуга депутатів якихось рівнів. Це є заслуга громади, яка не стала байдужою, яка не стояла скраю і не чекала коли їм впаде манна з неба, - каже Тетяна Письменна. 

Одним з таких небайдужих є депутат Тростянецької ОТГ Ігор Курач. Незважаючи на те, що депутати громади позбавили його контролюючих обов’язків, він ретельно стежить за роботами в громаді, за витроатою коштів. За його словами, громада – дуже багата.

- Є ліси, річки, озера. На трасі Львів-Чоп працюють мотелі, заправки. Кар’єрів є стільки, що я, як голова бюджетної комісії, не знаю їхньої кількості. А цей факт мав би зацікавити правоохоронні органи. Минулого року при сільській раді скасували виконком, куди входили представники з усіх сіл. А натомість сформували його з представників виконавчих органів та сільської ради. І тепер всі рішення приймає «ручний» виконком, - розповідає він. 

За словами Ігоря Курача, на його звернення ніхто не реагує. А тим часом у громаді діються підкилимні речі. 

- В один день зранку укладають договір щодо виконання певних робіт. В обід йде проплата. А під вечір підписують акти виконаних робіт. І тільки після мого втручання розпочинають роботи. Я вже написав три заяви до поліції за шістьма фактами, - каже депутат Тростянецької ОТГ. 

Серед зловживань він називає побудову дитячого та спортивного майданчиків біля школи або побудову нової автобусної зупинки біля старої, яку можна відремонтувати меншими коштами. 

- І це все – державні, субвенційні кошти. Цим повинні зацікавитися компетентні органи. У мене є кошторис на очищення річки Холодниці, в якому зазначено, що грудні посіяли траву на 17 тисяч гривень, - говорить Ігор Курач. 

Староста Батятицького старостинського округу Кам'янка-Бузької ОТГ Ольга Браташ вбачає проблему територіальних громад у певній недосвідченості. 

- Старостами нас обрали, але не навчили ними бути. Тому що сільський голова і староста – це зовсім різні поняття та обов’язки. Старостинство – це новостворений інститут і не чітко прописаний законодавчо, - зазначила вона. 

dailylviv.com

Коментарі(1)

Марк

21:50 15 червня 2018 р.

Відповісти

Леоні заради свого прибутку плює на українців

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:48 23 травня 2019 р.

Ремонт вулиці Пластової у Львові продовжать у червні

За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, цього року будуть завершені ремонтні роботи, які були розпочаті у минулих роках на вісьмох об’єктах.

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 489

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Дороги Львівщини під цифровим контролем

Рубрика: Економіка

Наталія Похмурська - фіналістка конкурсу "Місіс Східна Європа-2019"

Рубрика: Культура

Гражина Маркова - фіналістка конкурсу "Місіс Східна Європа-2019"

Рубрика: Культура

Ексгумація і перепоховання Кузнєцова

Рубрика: Політика

Рейдери на львівському заводі?

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу