Таємниць в інтернеті немає: розвідслужби читають усе, що їм треба

17:45 6 вересня 2013 р.

Американському Агентству національної безпеки (АНБ) та британській спецслужбі GCHQ вдалося за допомогою надпотужних комп'ютерів або зламати чимало поширених на ринку систем кодування, або знайти шляхи, як обійти такий бар'єр.

Американські та британські спецслужби, ймовірно, можуть проникати в найпотаємніші приватні сфери в інтернеті. Звичні системи кодування не є для них перепоною, стверджує Едвард Сноуден.

Американському Агентству національної безпеки (АНБ) та британській спецслужбі GCHQ вдалося за допомогою надпотужних комп'ютерів або зламати чимало поширених на ринку систем кодування, або знайти шляхи, як обійти такий бар'єр, повідомляють у четвер, 5 вересня, американське видання The New York Times, британська газета The Guardian і портал ProPublica, який спеціалізується на розвідувальній журналістиці. 

Видання посилаються на документи у розпорядженні колишнього працівника американських спецслужб Едварда Сноудена.

Щорічно США інвестують 250 мільйонів доларів в програму, мета якої серед іншого полягає в тому, щоб "приховано" впливати на онлайн-продукти й послабляти кодування. Так, американським та британським спецслужбам вдалося за допомогою надсекретної програми під кодовою назвою 

Bullrun отримати ключ до таких шифрувальних систем? як VPN або SSL, повідомляє інформаційне агентство afp з посиланням на The Guardian і ProPublica.

Нерідко спецслужбам вдається дістатися до захищених кодуванням даних також завдяки активній допомозі з боку великих технологічних компаній та інтернет-фірм. Представники інтернет-бізнесу досі постійно заявляли, що співпрацюють з органами безпеки виключно при наявності судового розпорядження. Інформаційне агентство dpa з посиланням на The New York Times повідомило про випадок, коли один з комп'ютерних виробників начебто на прохання спецслужб вмонтував у своїй продукцію технологічну можливість, що дозволяє проникати всередину техніки без відома власника.

Експерт з криптографії Брюс Шнайдер, якого цитує afp, порівняв нові викриття з "вибухом". "АНБ в змозі дістати доступ до більшості зашифрованої в інтернеті інформації", - написав він у своєму блозі.

Скандал навколо діяльності американських спецслужб спалахнув після того, як колишній працівник американських спецслужб Едвард Сноуден розповів про стеження за телефонним спілкуванням та комунікацією в інтернеті з боку Агентства національної безпеки США. 

Американське державне керівництво звинувачує його в шпигунстві. Нині Сноуден перебуває в Росії, яка на рік надала йому притулок.

Про це пише DW.

До теми

20:39 23 січня 2021 р.

Держприкордонслужба оприлюднила найпопулярніші закордонні маршрути українців

Минулого року наші співвітчизники здійснили подорож до 123 країн світу. Всього за кордон, навіть зважаючи на карантинні обмеження, змогли потрапити понад 11 млн 250 тис. громадян України.

Рубрика: Ситуації

14:21 23 січня 2021 р.

Затримано рух двох поїздів: на Львівщині автобус спричинив ДТП на залізничному переїзді

Сьогодні, 23 січня, близько 9 години дорожньо-транспортна подія трапилася на залізничному переїзді 8 км перегону Ставчани -Любінь Великий, що на Львівщині.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу