Суд зобов’язав ЛОВА назвати прізвища чоловіків, які виїхали за кордон через систему Шлях

13:58 25 квітня 2023 р.

Фото до новини

Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов співзасновниці «Наші гроші. Львів» Олександри Губицької і зобов’язав Львівську обласну військову адміністрацію (ЛОВА) надати інформацію про чоловіків, які використали систему «Шлях» для виїзду за кордон і не повернулися в Україну.

Про це інформують Наші гроші Львів, пише Dailylviv.com.

Суд зобов’язав ЛОВА надати копії рішень про скасування рішень про дозвіл виїзду за межі України водіям, що здійснювали перевезення гуманітарних вантажів за період з 24 лютого 2022 року по 30 січня 2023 року із відображенням прізвища, імені та по батькові фізичних осіб. Ці рішення ЛОВА скасувала після того, як з’ясувалося, що 234 чоловіки, які виїхали з країни через систему «Шлях» з наданими ЛОВА дозволами, не повернулися у встановлений термін назад.

Суддя Галина Морська, яка розглядала цю справу, вирішила, що відмова у наданні додатків до наказів із підстав наявності у них персональних даних фізичних осіб є протиправною, оскільки документи можуть надати із відображенням прізвища, імені та по батькові – без надання решти інформації про особу, що дозволить її беззастережно ідентифікувати (серія та номер паспорту, дата народження тощо).

У відгуку на позов юристи ЛОВА стверджували, що адміністрація не є належним відповідачем, а Олександра Губицька – неналежним позивачем, бо позов подано не від ЗМІ, а також наполягали, що запитувана інформація не становить суспільного інтересу.

«Суспільний інтерес не може зводитися до прагнення громадськості отримати інформацію про приватне життя інших людей або до бажання аудиторії дізнатися сенсацію. [ЛОВА] вважає, що запитувана інформація журналісткою інтернет-видання «Наші гроші. Львів» не є необхідною для реалізації особою її функцій сприяння публічній дискусії із суспільно важливих питань, а також вважає недоведеним те, що журналіст запитував інформацію в цілях задоволення суспільного інтересу», – йшлося у відповіді юристів ЛОВА.

Натомість суддя обґрунтовано вирішила, запитувана інформація має значний суспільний інтерес. «Вона є необхідною для реалізації особою її функції сприяння публічній дискусії із суспільно важливих питань і журналістка запитувала інформацію в цілях задоволення суспільного інтересу», – вказала суддя Львівського окружного адміністративного суду Галина Морська.

Рішення ще не вступило в законну силу, оскільки ЛОВА має 30 днів для його оскарження в апеляційному порядку.

Юридичний супровід з боку редакції НГЛ здійснював адвокат ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов.

450 чоловіків як водії виїхали за кордон через систему Шлях: організатори схеми заробили $1 млн

Кого відключили з системи Шлях: чотирьох - зі Львівщини, трьох - з Волині

Водії не повернулися в Україну: сім перевізників відключать від системи Шлях

Заступник голови Львівської облради може бути причетним до зловживань системою Шлях - ЗМІ

Як львівські депутати використовують систему Шлях для закордонного відпочинку - ЗМІ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів