Старший матрос зі Львівщини повернувся з полону

17:00 7 вересня 2019 р.

  • 0


Фото: nv.ua

У суботу, 7 вересня, в рамках широкого обміну між Києвом і Москвою повернулися в Україну 22 моряки та два офіцери СБУ.

Про це повідомили в «Nv.ua», де також розповіли: «За більш ніж дев’ять місяців, упродовж яких їх незаконно утримували в РФ, жоден з українських моряків не визнав інкримінованих їм обвинувачень – всі 24 назвали себе військовополоненими».

Зокрема, в Україну повернувся 47-річний Андрій Оприско – старший матрос бронекатера Нікополь, який народився у Львівській області. Він – найстарший з узятих Росією в полон 24 моряків. В Україні його чекали з полону двоє дорослих дітей – 24-річна дочка і 17-річний син. А ще – 75-річна мама Ольга Оприско, яка в кількох репортажах українським ЗМІ визнавала, що в юнацтві саме вона відмовила сина вступати в «мореходку».

«Андрій Оприско потрапив на флот зовсім недавно – у 2016 році він уклав контракт на службу в ВМС України. 25 листопада 2018 року був матросом на катері Нікополь і опинився в полоні», – поінформували також у «Nv.ua».

«Андрій почувається добре, бадьорий, не сумує, цікавиться подіями вдома і в світі. Охоче спілкується на будь-які теми. Настроєний триматися до перемоги. Був радий звістці про державну нагороду (їх надав усім 24 морякам Петро Порошенко). Сподівається повернутися на флотську службу, пройти курси перепідготовки. Як людина з вищою освітою має намір отримати офіцерське звання», — писав про Андрія Оприска в квітні його адвокат Маммет Мамбетов.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:58 24 лютого 2020 р.

Солеварню в Дрогобичі хочуть зберегти як пам’ятку архітектури місцевого значення

Дрогобицьку солеварню необхідно зберегти як пам’ятку архітектури місцевого значення.Таку вимогу Львівська обласна державна адміністрація скеровує сьогодні, 24 лютого, до Фонду держмайна України.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу