Старший матрос зі Львівщини повернувся з полону

17:00 7 вересня 2019 р.


Фото: nv.ua

У суботу, 7 вересня, в рамках широкого обміну між Києвом і Москвою повернулися в Україну 22 моряки та два офіцери СБУ.

Про це повідомили в «Nv.ua», де також розповіли: «За більш ніж дев’ять місяців, упродовж яких їх незаконно утримували в РФ, жоден з українських моряків не визнав інкримінованих їм обвинувачень – всі 24 назвали себе військовополоненими».

Зокрема, в Україну повернувся 47-річний Андрій Оприско – старший матрос бронекатера Нікополь, який народився у Львівській області. Він – найстарший з узятих Росією в полон 24 моряків. В Україні його чекали з полону двоє дорослих дітей – 24-річна дочка і 17-річний син. А ще – 75-річна мама Ольга Оприско, яка в кількох репортажах українським ЗМІ визнавала, що в юнацтві саме вона відмовила сина вступати в «мореходку».

«Андрій Оприско потрапив на флот зовсім недавно – у 2016 році він уклав контракт на службу в ВМС України. 25 листопада 2018 року був матросом на катері Нікополь і опинився в полоні», – поінформували також у «Nv.ua».

«Андрій почувається добре, бадьорий, не сумує, цікавиться подіями вдома і в світі. Охоче спілкується на будь-які теми. Настроєний триматися до перемоги. Був радий звістці про державну нагороду (їх надав усім 24 морякам Петро Порошенко). Сподівається повернутися на флотську службу, пройти курси перепідготовки. Як людина з вищою освітою має намір отримати офіцерське звання», — писав про Андрія Оприска в квітні його адвокат Маммет Мамбетов.

dailylviv.com

До теми

10:18 18 серпня 2022 р.

Сьогодні Львів попрощається з Героями Іваном Тимцівим та Олегом Станьком

18 серпня Львів попрощається з Героями Іваном Тимцівим та Олегом Станьком, які загинули у боротьбі з російськими загарбниками. Чин похорону розпочнеться об 11.00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Мерія закликає долучитись до церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу