Спорудження у Львові будинку для учасників АТО сподіваються розпочати в жовтні (відео)

14:45 2 липня 2015 р.


Фото: Lvivpost.net

Директор ЛКП «Рембуд» Віктор Писаренко повідомив у четвер: «За умов, що не виникне проблем із тендером на визначення підрядника, уже в травні реально буде вивести будинок в експлуатацію».

Директор ЛКП «Рембуд» Віктор Писаренко розповів сьогодні, 2 липня, під час прес-конференції:

«У місті створили робочу комісію з контролю за будівництвом житла для учасників АТО та членів сімей загиблих. Підприємство має намір поглиблювати співпрацю з нею, щомісяця звітувати за витрачені кошти, а також активно залучати учасників АТО до процесу будівництва.

На даний час земельна ділянка виділена і, фактично, усі документи щодо земельних питань готові. За допомогою управління житлового господарства ЛМР, ми отримали технічні умови у дуже стислий термін, і це була дуже суттєва допомога нам».

Станом на зараз КП «Відділ архітектурно-будівельних робіт та оцінки землі» розпочало проектні роботи. Окрім того, розпочато видачу містобудівних умов та обмежень на всі  будинки, які планують збудувати на відповідній земельній ділянці.

Будівництво першого будинку очікуємо розпочати всередині жовтня. За умов, що не виникне проблем із тендером на визначення підрядника, уже в травні реально буде вивести будинок в експлуатацію.

Головна проблема тут – фінансування. Воно повинне бути ритмічне, бо якщо будуть розриви, то про жодні введення в експлуатацію у вказаний термін говорити буде неможливо.

Поки що з 5 мільйонів, які передбачалися, нам вскеровано 238 тисяч. Це був перший транш за оплату проектних робіт та видачу умов, певну суму було виплачено за винесення меж ділянки.

Зараз ЛКП «Рембуд» підготувало варіант звітності та збираються погодити його з комісією. Обіцяють – раз на місяць, а то й частіше, звітуватимуть про витрачені кошти. Тих коштів, які нам передбачались, у нас на рахунку немає.

Ми так само подаємо заявку в міськраду щодо потреб на місяць, і ці кошти виділяються після її погодження. Але є одна думка – можливість виконання певного виду робіт за допомогою бригад, які будуть сформовані із учасників АТО – йдеться про оздоблювальні роботи, охорону ділянки тощо. Маємо намір більше спілкуватися з ними, більше залучати їх до процесу. 

Сьогодні підприємство планує винести межі ділянки та почати геологічні вертикальні зйомки для визначення типу ґрунтів, аби мати змогу надати проектантам дані для заливки фундаменту. Розпочинати будь-які роботи, пов’язані з будівництвом, поки не варто, бо навіть паркан доведеться охороняти. Я думаю, активне освоєння ділянки розпочнеться тоді, коли буде визначено генерального підрядника.

Перший будинок планують збудувати на 53 квартири. Приблизний обсяг вартості робіт – 32-34 млн. грн. при стабільному курсу долара та незмінності цін на будматеріали й енергоносії.

Є певна складність з інженерними мережами, однак зараз це питання на стадії вирішення, оскільки та частина грошей, яка виділена станом на зараз, є недостатньою для їх будівництва. На сесію, яка відбудеться наприкінці липня, плануємо винести питання додаткового фінансування, у розмірі 7-8 млн грн. Але остаточні цифри можна буде називати, коли буде готова проектно-кошторисна документація.

Поки що це орієнтовні цифри, які нам подали всі комунальні підприємства, ї їх також уточнюватимуть на стадії проектування. Щодо загального будівництва, то це питання буде вирішуватись іншим чином, бо поки цих грошей в міському бюджеті немає.

Підрядника для виконання робіт визначатимуть на відкритому прозорому тендері – обов’язково із залученням комісії та представників громадських організацій, однак після того, як проектно-кошторисна документація пройде експертизу. 

Про це повідомили сьогодні, 2 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також цитують сказане начальником юридичного управління ЛМР Геленою Пайонкевич:

«Намагаємося використати всі надані нам законодавством повноваження, щоби вирішити повністю питання людей, які захищають нас сьогодні. Станом на сьогодні, місто бачить своє завдання, насамперед, в тому, щоб забезпечити максимально швидке проходження всіх документів, отримання всіх дозволів для будівництва житла для учасників АТО.

Ми передбачаємо необхідні кошти в бюджеті в такій мірі, в якій можемо виділити.  Наша робота на сьогодні – виділення земельної ділянки, отримання всіх дозволів – відбувалася виключно в межах чинного законодавства.

Ми затвердили програму забезпечення житлом учасників АТО. Нашим департаментом житлового господарства та інфраструктури організована робота з приводу окремої черги учасників АТО. Я б хотіла, щоб наша робота оцінювалася не тільки з точки зору будівництва житла. 

Ми надаємо величезну допомогу щодо звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Ми надаємо матеріальну допомогу тим сім’ям, які цього потребують.

Ми також затвердили декілька спеціальних програм для забезпечення соціального захисту учасників АТО. Тому намагаємося використати всі надані нам законодавством повноваження, шукати всі необхідні засоби, щоби вирішити повністю всі питання людей, які захищають нас сьогодні».

Сесією міської ради ми затвердили програму забезпечення житлом учасників АТО і встановили, як ми вважаємо, справедливу почерговість виділення квартир. В першу чергу квартири отримуватимуть сім’ї загиблих, в другу – ті учасники АТО, що отримали каліцтва та втратили можливість продовжувати нормальну трудову діяльність. І третя категорія – це діти-сироти, які не забезпечені житлом і беруть участь в антитерористичній операції.

У нас є громадська комісія з житлових питань, комісія, яка буде створена, відповідно до цієї ухвали. За рекомендацією цих двох комісій в подальшому буде встановлюватися черговість. Тобто, тут не є така звична черга, яка передбачена житловим кодексом, а рада прийняла окреме рішення щодо розподілу цих квартир.

Якщо говорити про прізвища, то їх на сьогодні немає. Дуже багато залежить від способу фінансування, можливості отримання коштів, за які буде здійснюватися будівництво. 

Можливо, будуть долучатись і кошти й самих учасників АТО. Можливо, такий спосіб буде здійснюватись і в подальшому, на наступних земельних ділянках. Але позиція міської ради та її виконавчих органів стосовно черговості закріплення квартир є такою.

Місто виділило вже декілька ділянок для будівництва житла учасників АТО у військовій частині. Надано згоду на зміну цільового призначення частини земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні військової частини. Тобто, учасники АТО, які несуть службу в цій військовій частині, матимуть можливість отримати житло на цій земельній ділянці. 

Також було прийнято рішення про виділення земельної ділянки міському управлінню міліції, в тому числі і для будівництва житла для учасників АТО, що частково вирішить питання забезпечення житлом учасників АТО, які проходять службу в органах внутрішніх справ. Також позицією міської ради було те, що учасники АТО мають можливість отримати земельні ділянки поза межами м. Львова для будівництва індивідуальних житлових будинків.

Власне, на таких учасників не поширюється дія нашої Програми, тут в людей є вибір. Це буде складна і юридична, і технічна робота – відслідкувати ці речі та прийняти справедливі рішення. Є кілька шляхів вирішення цієї проблеми, і ми будемо, спільно з представниками Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ, її вирішувати».

dailylviv.com

До теми

17:49 1 грудня 2021 р.

Напруження на кордоні: у разі атаки чи нападу львів'янам радять скористатися підвалом (відео)

Підвали житлових будинків – це найперші укриття для мешканців, оскільки вони є безпосередньо під будинками. Тому дуже важливо їх утримувати в належному стані, аби за необхідності – був швидкий доступ до усіх комунікацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу