Спецмаршрут для людей з обмеженими можливостями проляже до Львівського протезного заводу

11:15 7 березня 2017 р.

Фото до новини


Фото: google.com.ua

Посадовці Львівської міськради обговорили спільно з громадськими активістами проект встановлення адаптованої зупинки та запуску спеціального маршруту для людей з обмеженими можливостями до Львівського протезного заводу на вулиці Рудненській.

Про це повідомили сьогодні, 7 березня, у Львівській міськраді, де також поінформували: «У планах – розробка системи благоустрою зупинки, придбання двох низькопідлогових автобусів, опрацювання маршруту, пристосованого до відвідувачів заводу. Роботу планують виконати до 1 вересня. Ідею втілюватимуть за сприяння ЛКП «Львівелектротранс», Залізничної райадміністрації, управління транспорту ЛМР, ГО «Реабілітація «осіб з інвалідністю» та керівництва протезного заводу».

Директор Львівського протезного заводу Сергій Суязов на зустрічі з ініціативною групою проекту розповів: «Це питання виникло давно. Три роки тому змогли обладнати автобусну зупинку, упорядкувати безбар’єрний доступ людей до реєстратури та сервісного центру. А міська рада надала можливість запустити один маршрут (17-ий номер маршрутного таксі має тут кінцеву зупинку). Це питання частково зняло напругу, але не остаточно. Тому ми пішли далі – звернулися до ГО «Національна асамблея інвалідів України», щоб це питання вирішити в комплексі». 

Утім, облаштування благоустрою навколо зупинки на вулиці Рудненській ще потребує низки робіт. Голова Залізничної районної адміністрації Надія Банах повідомила:

«Потрібно прорахувати всі спеціальні точки розвороту для великих автобусів, підхід і під’їзд до заводу, облаштування тротуарних доріжок та зупинки. Ми розуміємо, що це недешевий об’єкт. Але коли будемо мати визначену цифру, які кошти потрібні для облаштування, то будемо просити виділення додаткових коштів на районну адміністрацію».

А директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович наголосив: «Єдине питання, що треба узгодити з адміністрацією міста, з обласною адміністрацією – це питання відшкодування витрат на організацію соціального маршруту. Незабаром на сесії обласної ради буде розглядатися концепція розвитку транспортних перевезень у Львівській області. Це одне з питань, яке буде у цій концепції. Завтра ми ці питання піднімемо на апаратній нараді та сесії облради, щоб включити це окремим пунктом в концепцію».

Один з головних ініціаторів проекту, голова правління ГО «Реабілітація «осіб з інвалідністю», позаштатний радник міського голови Львова Ярослав Грибальський, зазначив: «Основний результат якісно облаштованої зупинки – щоб людина з обмеженими можливостями без додаткових пристосувань може безперешкодно з’їхати з транспорту на тротуар».

На думку ініціаторів, такий соціальний маршрут користуватиметься попитом серед львів’ян. Ярослав Грибальський підкреслив: «Важливо, щоб була чітка інформація про розклад маршруту – в інтернеті, пресі та інших засобах масової інформації – має тривати інформаційна кампанія щодо цього». 

За словами керівництва заводу, підприємство обслуговує продукцією близько 70000 людей не лише зі Львова, а й з області та інших регіонів України. Тому, затверджуючи маршрут, розробники звернуть увагу на територіально ключові для клієнтів точки. 

В.о. начальника управління транспорту ЛМР Олег Партика запевнив: «Плануємо забезпечити два дев’ятиметрові низькопідлогові автобуси (один з яких на резерві). Щодо маршруту – намагатимемося охопити важливі локації, такі як Залізничний вокзал, Приміський вокзал, АС-2, АС-Західна, автовокзал на вулиці Стрийській, центр. Розглядаємо також варіант з доступом до львівських лікарень».

Про це повідомили сьогодні, 7 березня, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували: «Часові рамки маршруту адаптовані під розклад роботи протезного заводу – у перспективі автобус курсуватиме за графіком 7:30-17:00».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів