Сміття зі Львова приймають орієнтовно п’ять-шість полігонів, – ЛМР

14:15 8 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У міській раді визнали в середу: «Сміття в основному вивозиться. Але є майданчики, які перевантажені».

«На полігоні в Грибовичах до ліквідації пожежі залучена авіація. Станом на 13.00 було використано 32 тонни води», – запевнила а сьогодні, 8 червня, під час брифінгу заступник комісії ЛМР з техногенно-екологічної безпеки і цивільного захисту населення та голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк, яка також зазначила:

«Також сьогодні буде працювати робоча група в обласній державній адміністрації щодо нової ділянки для полігону та сміттєпереробного заводу. Наразі ж сміття зі Львова приймають шість полігонів у Львівській області.

Також місто проведе заміри води та повітря на території, наближеній до Грибович. Результати будуть повідомлені згодом.

Сьогодні відбулось засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зараз проводиться спецоперація щодо гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі. Працюють два літаки АН-32. Зараз вже викинуто 32 тонни води. Один літак може вміщати вісім тонн води.

Є в інтернеті інформація, що є небезпека для дітей, які проживають у селах біля сміттєзвалища. Ця інформація є непідтверджена. Немає лабораторних досліджень.

Місто замовило лабораторні дослідження, які будуть проведені сьогодні і будемо мати висновки щодо якості повітря та води. Ці висновки будуть озвучені публічно. Проби будуть брати з території ближче до сміттєзвалища, будуть брати проби повітря та води. 

Результати проб повітря будуть швидше. Якщо буде необхідність, будуть зроблені проби повітря у місті Львові.

Сміття в основному вивозиться. Але є майданчики, які перевантажені. Щодня ця ситуація стає напруженішою. Ті міста, які приймали сміття, зараз відмовляються з різних причин. Одна причина – блокують громадські активісти. Інша – сміттєзвалища також є перевантажені і є проблеми.

У центральній частині міста немає проблем з вивозом сміття. Є питання на околицях. Якщо говорити по Сихівському району, то є питання по компаніях «Еко-світ» і «АVЕ». Зараз стоять завантажені п’ять автомобілів. Вирішується питання, куди сміття буде вивезено. Поодинокі такі випадки є в інших районах. Стараються перевізники ці питання врегулювати.

Зараз на сміттєзвалищі працює міська та обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. По ходу гасіння пожежі будуть прийматись відповідні рішення. Зараз є два завдання. Перше – гасіння пожежі. Друге – зменшення ухилу сміття, яке нависло. Якщо вдасться, треба зменшити ухил сміття, бо є небезпека зсуву.

Сьогодні має бути засідання робочої групи в Львівській обласній державній адміністрації, маємо розглядати ці питання. Запропоновано п’ять ділянок, але більш детальна інформація буде після засідання робочої групи.

Зараз орієнтовно п’ять-шість полігонів в області приймають сміття зі Львова. Але на території Львівської області є 600 полігонів. Зараз ми звертаємось до мерів міст, до керівників сміттєзвалищ, щоб сміття приймали. Бо є небезпека перевантаження контейнерів та антисанітарного стану у Львові, якщо сміття не будуть приймати.

Зараз працює робоча група, куди залучені спеціалісти трьох інститутів, які працюють над тим, як правильно провести рекультивацію сміттєзвалища. Має бути попередня інформація орієнтовно до кінця цього тижня. Основні заходи розроблені, що далі робити і як робити зі сміттєзвалищем».

Про це повідомили сьогодні, 8 червня, в прес-службі міськради.

dailylviv.com

До теми

14:08 12 квітня 2021 р.

Великдень та День Львова будуть у незвичному форматі, - штаб з протидії коронавірусу

Сьогодні, 12 квітня, відбулось чергове засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому обговорили питання вакцинації у Львові, проведення найближчих заходів в місті та протокол завтрашнього засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу