Щоб продовжити вулицю Вернадського, ЛМР має купити землю в зятя Дубневича

21:44 17 травня 2021 р.

Фото до новини

Зять голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича Тарас Колодій став новим власником земельної ділянки площею майже 1,9 га, через яку планується будівництво продовження львівської вулиці Вернадського, що мала б з'єднати Сихів з «Ареною Львів» і вул. Стрийською.

Про це інформує ZAXID.NET, пише Dailylviv.

Раніше ZAXID.NET уже повідомляв, що 12 березня чиновники Держгеокадастру безкоштовно передали цю ділянку, формально розташовану у селі Зубра на території Солонківської ОТГ, мешканцеві Львова (ймовірно учаснику АТО) Олегу Дідуху – всупереч тому, що частина цієї землі розташована у межах «червоних ліній» і там уже давно заплановане будівництво міської вулиці. Через кілька днів після тої публікації власник землі змінився – ним став став Тарас Колодій, зять голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича.

Судячи з даних кадастрової карти, зміна власника відбулося 13 квітня. Прикметно, що тут вказана і вартість ділянки – 184,1 млн грн, це близько 6,7 млн доларів США за поточним курсом. Не виключено, що у запис вкралася помилка, бо навіть зважаючи на стратегічне розташування це надто висока ціна для ділянки площею менше 1,9 га.

Електронний витяг з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку (натисніть для збільшення)

Поки що призначення земельної ділянки не змінилося: її потрібно використовувати лише для ведення особистого селянського господарства. Для того, щоб змінити цільове призначення ділянки, необхідно виготовити та подати на розгляд місцевої ради проект землеустрою. У цьому випадку документацію для зміни цільового призначення мають розглядати депутати ради Солонківської ОТГ, яку очолює тесть Тараса Колодія Богдан Дубневич.

Нагадаємо, що після того, як стало відомо про приватизацію цієї землі, мер Львова Андрій Садовий звернувся до міністра агропромислового комплексу та міністра внутрішніх справ з проханням перевірити законність дій Держгеокадастру. Про результати цих перевірок наразі нічого невідомо.

На карті червоним кольором позначено орієнтовне розташування продовження вул. Вернадського, а жовтим обведена ділянка, яку передали у приватну власність

Відразу після виходу першої публікації ZAXID.NET звернувся із запитом до Держгеокадастру. Перший заступник начальника Держгеокадастру в Львівській області Ростислав Тхір відповів, що у чиновників не було підстав відмовити у виділенні земельної ділянки Олегу Дідуху, навіть попри попередні застереження львівської мерії. За словами Тхора, у разі відмови Дідух міг би звернутись до суду, тому йому погодили безкоштовне виділення землі.

38-річний Тарас Колодій є чоловіком Богдани Дубневич, доньки теперішнього голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича. Тарас Колодій є керівником і співвласником низки компаній, якими володіє родина Дубневичів, зокрема львівських ресторанів «Вірменка», «Грушевский cinema jazz» та «Park. Art of rest».

Довідка

Вулиця (проспект) Вернадського — вулиця у Сихівському районі міста Львова, місцевість Сихів. На крайньому півдні Сихова сполучає вулиці Скрипника та Антонича. Прилучається вулиця Ґрунтової. У 2011–2012 роках до Чемпіонату Європи з футболу 2012 від автовокзалу на Стрийській почали будувати проспект Вернадського, який би мав пролягати до Сихова і з'єднуватися там з існуючою вулицею. Планувалося, що він матиме по дві смуги в кожному напрямку і велодоріжку; на центральній роздільній смузі мала би пролягти трамвайна лінія — частина маршруту від вулиці Княгині Ольги на Сихів. Через брак фінансування роботи не завершили, відтак вулиця складається з двох частин:

    чотирисмугової (по дві в кожен бік) від Стрийської до Лева Броварського (під'їздної вулиці до стадіону Арена Львів);
    двосмугової від Скрипника до Антонича на Сихові.

Сучасна назва вулиці — від 1989 року на честь українського вченого Володимира Вернадського.

Міська влада Львова 9 років чекала, щоб з'єднати Сихів зі стадіоном "Арена Львів"

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини