Ще 4000 українців пробудуть у Польщі довше року

11:10 3 січня 2014 р.


Фото: tsn.ua

Загалом це дозволено в західній сусідці нашої держави вже майже 38 тисячам її громадянам.

Про те, що в 2013 році польська влада дозволила залишитися у своїй країні довше, аніж на рік, ще близько чотирьом тисячам українців, свідчать попередні дані тамтешньої Адміністрації у справах іноземців (UDSC), які має у своєму розпорядженні УНІАН. Відтак кількість дозволів, якими володіли на перебування у Польщі українці, зросла в 2013 році на понад 10% після більш як 15% росту роком раніше.

Наприкінці минулого року близько 20 тисяч громадян України мали дозвіл на постійне місце проживання у Польщі, що на 2,5 тис. більше, ніж на кінець 2012 року.  Тимчасові дозволи, котрі видаються максимум на 2 роки, мали 17 тис. українців, що на понад 1 тис. більше, ніж роком раніше.

Близько 150 українців, або майже втричі більше, ніж роком раніше, мали дозвіл на перебування в рамках процедури для тих, кому відмовили надати статус біженця: вони мають право бути в країні, але не є офіційно визнаними біженцями. Статус біженця мав лише 1 українець.

За даними UDSC, українці, як і раніше, мали найбільше дозволів на легальне перебування у Польщі серед усіх іноземців, котрим видано на кінець минулого року 121 тисячу дозволів. У трійку лідерів увійшли також громадяни В'єтнаму (11% усіх дозволів) та Росії (10%).

У Польщі на кінець року також проживали близько 60 тисяч громадян інших держав Європейського Союзу, котрі офіційно зареєстрували своє перебування на польській території. 38-мільйонна Польща, котра входить в Європейський Союз та Шенгенську зону, є найбільшим безпосереднім західним сусідом 46-мільйонної України. Українці традиційно займають перше місце серед усіх іноземців, котрі живуть, працюють та навчаються у Польщі.

dailylviv.com

До теми

12:56 24 січня 2021 р.

Львів'яни підтримали петицію про стерилізацію котів і кішок за кошти бюджету

Львів'яни підтримали петицію про надання субсидій приватним ветеринарним клінікам на стерилізацію безпритульних котів. Вона набрали більше голосів, ніж потрібно для її рзгляду у міській раді - 527 з 500 необхідних.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу