Ще 4000 українців пробудуть у Польщі довше року

11:10 3 січня 2014 р.

  • 0


Фото: tsn.ua

Загалом це дозволено в західній сусідці нашої держави вже майже 38 тисячам її громадянам.

Про те, що в 2013 році польська влада дозволила залишитися у своїй країні довше, аніж на рік, ще близько чотирьом тисячам українців, свідчать попередні дані тамтешньої Адміністрації у справах іноземців (UDSC), які має у своєму розпорядженні УНІАН. Відтак кількість дозволів, якими володіли на перебування у Польщі українці, зросла в 2013 році на понад 10% після більш як 15% росту роком раніше.

Наприкінці минулого року близько 20 тисяч громадян України мали дозвіл на постійне місце проживання у Польщі, що на 2,5 тис. більше, ніж на кінець 2012 року.  Тимчасові дозволи, котрі видаються максимум на 2 роки, мали 17 тис. українців, що на понад 1 тис. більше, ніж роком раніше.

Близько 150 українців, або майже втричі більше, ніж роком раніше, мали дозвіл на перебування в рамках процедури для тих, кому відмовили надати статус біженця: вони мають право бути в країні, але не є офіційно визнаними біженцями. Статус біженця мав лише 1 українець.

За даними UDSC, українці, як і раніше, мали найбільше дозволів на легальне перебування у Польщі серед усіх іноземців, котрим видано на кінець минулого року 121 тисячу дозволів. У трійку лідерів увійшли також громадяни В'єтнаму (11% усіх дозволів) та Росії (10%).

У Польщі на кінець року також проживали близько 60 тисяч громадян інших держав Європейського Союзу, котрі офіційно зареєстрували своє перебування на польській території. 38-мільйонна Польща, котра входить в Європейський Союз та Шенгенську зону, є найбільшим безпосереднім західним сусідом 46-мільйонної України. Українці традиційно займають перше місце серед усіх іноземців, котрі живуть, працюють та навчаються у Польщі.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:43 27 лютого 2020 р.

Тролейбуси №33 матимуть з 28 лютого зупинку «Шевченківська РА»

Водії тролейбусів №33 зупинятимуться з 28 лютого за кільцем на перехресті вулиці Липинського й проспекту Чорновола в напрямі до центру. Це нова зупинка на тролейбусному маршруті №33 «Шевченківська РА».

Рубрика: Ситуації

16:20 27 лютого 2020 р.

У Львові втратив ногу на колії залізничник

У четвер, 27 лютого, близько 06.54 на залізничній станції «Львів» наїхав на робітника, 1973 року народження під час маневрових робіт зі складання потягів вагон.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу