Садовий закликав львів’ян «сприяти сортуванню сміття» (відео)

19:30 3 червня 2016 р.

  • 2
  • 2652


Фото: lviv.vgorode.ua

Міський голова запевнив у п’ятницю: «Сьогодні ми маємо три ключові завдання, які вирішуємо».

«Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію, що склалась з Грибовицьким сміттєзвалищем. Також мер розповів, що тривають пошуки нової ділянки, а сміття з міста вивозиться», – повідомили сьогодні, 3 червня, в прес-службі міськради, де також розлого цитують свого шефа:

«Після біди на Грибовицькому полігоні місто опинилось в непростій ситуації і я буду особисто вас інформувати про всі актуальні проблеми і те, як ми їх вирішуємо.

На виконкомі ми ухвалили рішення про допомогу сім’ям рятувальників, які загинули під час ліквідації пожежі. П’ятеро дітей отримуватимуть щомісячні стипендії – чотири тисячі гривень до досягнення повноліття, а у випадку продовження навчання – до 23-х років. Я вкотре хочу висловити співчуття родинам та близьким загиблих.

Я закликаю правоохоронні органи дуже детально вивчити усі обставини цієї трагедії. Вважаю, що прокуратура зобов’язана перевірити версію про підпал полігону. Масштабна пожежа сталась саме в той момент, коли ми вийшли на фінальну стадію погодження проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком. Проекту, який власне передбачає рекультивацію сміттєзвалища та будівництво нового сміттєпереробного заводу. Я особисто готовий давати усі необхідні свідчення в цій справі.

Водночас, мені дуже прикро, що цю трагедію кинулись цинічно використовувати наші місцеві політики. Особливо ті, які всі попередні роки їздили по місцевих громадах і підбурювали мешканців виступати проти будівництва сміттєпереробного заводу. Відтак ми опинились в ситуації, коли місто не мало жодного альтернативного місця для заводу та нового полігону.

Сьогодні ми маємо три ключові завдання, які вирішуємо. Перше, оперативне – це вивезення сміття з міста. Я дякую усім містам області, які прийшли нам на допомогу та надали свої полігони для тимчасового використання. Я закликаю львів’ян сприяти сортуванню сміття в тих районах, де налагоджено окремий збір пластикової тари.

Друге завдання. Оперативне погодження урядом проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком. Документ про фінансування європейцями нового сміттєпереробного комплексу лежить на затвердженні в мінрегіонбуді вже два місяці. Я хочу вірити, що ця ситуація змусить чиновників в Кабміні пришвидшити цю процедуру.

І третє питання. Спільно з обласною владою нам потрібно визначитись оперативно з місцем для нового сміттєпереробного комплексу. Обласна адміністрація уже включилась в цей процес. Новий комплекс потрібний не лише Львову, але й області, усім містам Львівщини, які мають аналогічні проблеми. Я хочу наголосити, що те місто, яке погодиться на реалізацію спільного з Львовом проекту за європейські кошти, отримає не проблему, а вирішення проблеми.

Багато європейських міст проходили через подібні ситуації. Дехто не витримував конфлікту зі сміттєвою мафією і його ставили на коліна. Інші через такі кризи виходили на новий рівень поводження зі сміттям, міняли своє ставлення до питання сміття та екології. Львів в останні роки показав, що здатний вирішувати серйозні інфраструктурні проблеми. Ми стали надійним і найбільшим в Україні партнером для європейських фінансових інституцій. Спільна праця, взаємна підтримка і порядок в місті дозволить нам пройти і це випробування», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

dailylviv.com

Коментарі(2)

львів'янка

22:04 03 червня 2016 р.

Відповісти

Так, питання мсіттєпереробного заводу обговорюється вже давно і без участі "моя доля", а коли дійшли до фінальної стадії підписання угоди - сталася трагедія і раптом чужу працю кількох місяців ця рижа гнида приписує собі Як це буває, приходячи до влади людина втрачає розум.....

Денис

19:41 03 червня 2016 р.

Відповісти

Тобто ми матимемо не одні Грибовичі, а кілька? Браво! Може, нарешті, додумаєтеся до сміттєпереробного заводу, га?

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

15:15 19 березня 2019 р.

У Львові виникли 6-18 березня 14 пожеж сухої рослинності

Львівська міська рада вкотре закликає мешканців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 258