Рятувальники виявили у Львові безліч порушень протипожежних вимог

23:30 28 вересня 2017 р.


Фото: 5.ua

У геріатричному пансіонаті відсутні голосове оповіщення, сигналізація та евакуаційні шляхи.

Рятувальники Львова розпочали інспекцію комунальних установ із цілодобовим графіком роботи. Перевірку ініціювали після одеської трагедії
Пансіонати, медзаклади та дитячі будинки перевіряють на дотримання протипожежних вимог – наявність сигналізації, вогнегасників та доступність евакуаційних шляхів. Інспекція розпочалася з геріатричного пансіонату. Тут живуть люди похилого віку, які лишилися домівки.  Перше, що побачив інспектор, – вимикачі обмотані звичайним картонним папером, яким взагалі заборонено це робити. Горище – захаращене. А ще відсутні – голосове оповіщення, сигналізація та евакуаційні шляхи.
Начальник управління Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України Юрій Іванишин розповів: «Якщо б виникла, не дай Боже, пожежа на якомусь з поверхів, час евакуації людей автоматично зростає. Тобто, якщо можна було евакуювати людину за кілька лічених хвилин, а так можна цього досягнути навіть за годину часу».
На останньому п'ятому поверсі геріатричного пансіонату живуть 70 лежачих. У разі пожежі самостійно старенькі не зможуть вийти на вулицю, а персонал із п'ятьох людей усіх не зможе евакуювати. Мешканець геріатричного пансіонату Ігор зазначив: «Куди втікати – на балкон? Там не зіскочиш, немає пожежної драбини. Тут якщо пожежа – нічого не вдієш. Ось, дивіться, пожежі нема, а я не можу виїхати».
Керівник закладу виправдовується: «Бракує персоналу».
Не краща ситуація і в дитячому будинку, де проживають вихованці із малозабезпечених сімей. У приміщенні рятувальники виявили понад 20 порушень правил безпеки. Зокрема, відсутність пожежної сигналізації та системи оповіщення, несправні система внутрішнього протипожежного водопроводу, немає можливості під'єднати пожежний рукав. А в разі пожежі про неї дізнаються лише тоді, коли хтось почує запах диму чи побачить вогонь. Тим часом, юних мешканців навчають, як діяти у разі займання.
Керівник дитячого будинку Уляна Маніла розповіла: «Ми маємо запаси води. І я дуже сподіваюся на оперативність наших працівників . Ми жодних пошкоджених електроприладів не маємо. Ми жодних не маємо неправильно демонтованих електроламп чи інших батарей – не використовуємо їх».
Востаннє перевірку приміщень на пожежну безпеку у цих комунальних закладах надзвичайники проводили у травні цього року. Кажуть, що їхні приписи так і не виконали.
Про це повідомили сьогодні, 28 вересня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу