Розшукують 60 військових зі Львівщини, які зникли безвісти або полонені

16:08 6 квітня 2024 р.

Фото до новини

Звернення ініціативної групи щодо пошуку та повернення військових надіслали до Нацполіції, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та Координаційного штабу з питань зниклих безвісти, СБУ, МВС та Червоного Хреста.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

5 березня керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень зустрівся з рідними та близькими воїнів, які перебувають у полоні або ж зникли безвісти. 

На запитання близьких захисників також відповіли представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України та представники Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та безвісти зниклими.

Зустріч відбулася у форматі діалогу, де кожен міг висловитись та почути відповіді на свої запитання. 

Читайте також: Розшук зниклих безвісти осіб під час війни: куди звертатися

«Раніше ми отримали звернення від вашої ініціативної групи щодо пошуку та повернення понад 60 осіб. Ці звернення відразу взяли в роботу та надіслали відповідні документи до Нацполіції, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та Координаційного штабу з питань зниклих безвісти. Також ми зверталися до Служби безпеки України, МВС та Червоного Хреста. Це було 28 березня. Відповідно зараз ми чекаємо на відповідь від зазначених органів», - поінформував Тарас Грень. 

Представник Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та безвісти зниклими Сергій Халецький зафіксував всі пропозиції щодо покращення роботи штабу. 

«Координаційний штаб працює у межах чинного законодавства. Ми сприяємо тому, аби ви отримали всю необхідну інформацію. До кожної ситуації намагаємось підійти індивідуально. Відстежуємо інформацію щодо обмінів та активно залучаємо наші групи до розв'язання питань. Ми розуміємо ваш біль та співпереживаємо. Я розумію, що ви б хотіли отримати інформацію у більшому обсязі, і ми працюємо над цим», – звернувся до присутніх представник Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олег Єлісеєв.

Читайте також: Безплатне навчання в автошколах для ветеранів та членів їхніх сімей, які мають інвалідність

Окремо обговорили питання, що стосуються юридичного супроводу родин воїнів, які перебувають у полоні або зникли безвісти та передбачених для них соціальних гарантій.

Представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Микола Самарчук обговорив з родинами питання проведення генетичних експертиз, а також пояснив алгоритм дій держустанов, які відповідають за пошук та повернення з полону, ідентифікацію тіл полеглих героїв. Він зазначив, що всі державні органи, залучені у цій сфері, роблять все можливе задля того, аби наші Герої повернулися додому. Також запропонував звернутися до нього у разі потреби Інформування: «Якщо ви маєте додаткові запитання, можете звернутися до мене за адресою: Львів, вул. Генерала Чупринки, 67, кабінет 23».

Тарас Грень також наголосив на необхідності оформлення звернень належним чином.

Читайте такожБільша частина з опитаних українських військових зазнала сексуального насильства

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів