Росія планувала атакувати дронами базу НАТО

04:31 27 серпня 2024 р.

В Гайленкірхені, що неподалік кордону із Нідерландами, базуються літаки системи бортового попередження та контролю Альянсу (AWACS).

Про це інформує Голос Америки, пише DailyLviv.com.

Підвищення заходів безпеки на авіабазі НАТО в німецькому місті Гайленкірхені було спричинене загрозою диверсії з боку РФ. Про це повідомляє агентство dpa із посиланням на джерело у німецьких спецслужбах.

23 серпня база повідомила, що підвищила рівень загрози на авіабазі НАТО Гайленкірхен "на основі інформації розвідки, яка вказує на потенційну загрозу". Представник бази сказав, що рівень небезпеки було підвищено до другого за величиною з чотирьох станів тривоги, що визначається як "стався інцидент або отримана розвідувальна інформація, яка вказує на те, що якась форма терористичної дії проти організацій або персоналу НАТО дуже ймовірні".

Також днями прокурори у Фленсбурзі, на крайній півночі Німеччини, заявили, що розслідують підозри у шпигунстві з метою диверсії, не уточнюючи, хто може стояти за цим. Німецькі медіа повідомили, що над хімічним підприємством у Брунсбюттелі на узбережжі Північного моря були помічені дрони. Радіо Свобода зазначає, що може йтись про тип "Орлан-10", проте ці припущення поки що офіційно не були підтверджені. Дрони летіли зі швидкістю 100 км/год, що відповідає швидкості руху цих літальних апаратів.

В Гайленкірхені, що неподалік кордону із Нідерландами, базуються літаки системи бортового попередження та контролю Альянсу (AWACS).

Це був другий випадок за останні дні, коли база, на якій розміщені літаки спостереження НАТО AWACS, підвищила рівень безпеки. Раніше військова база в Кельні була тимчасово закрита, оскільки влада розслідувала можливий саботаж водопостачання. Німецькі військові пізніше заявили, що результати тестів показали, що водопровідна вода не була забруднена.

Того ж дня база в Гайленкірхені також повідомила про спробу незаконного проникнення, що спонукало до повного обшуку бази.

У минулому НАТО попереджало про кампанію ворожих дій, організованих Росією, включаючи диверсії та кібератаки. Росія регулярно звинувачує НАТО в загрозі її безпеці.

Читайте також: Як США відреагували на роботу ППО України під час найбільшої комбінованої атаки Росії

DailyLviv.com

Водія-українця у Польщі заарештували за повідомленням свідка

Наїздив на депортацію з Польщі

Російські удари по багатоповерхівці на Сумщині

Кадировці знову планують замах на Зеленського

Половина суперкарів типу Bugatti та Ferrari в Монако цього літа мали українські номерні знаки - син Трампа

Зіновій Сагало, Назар Галан. Львівщина провела Захисників в останню путь

Графік вимкнення світла на Львівщині 8 грудня

Вифлеємський вогонь миру прибув на Львівщину

Щоб їх ріка забрала. Тих, хто нищить Карпати джипами, бензопилами і вітровими електростанціями

Багато відключень світла 8 грудня - вказівка Укренерго

Два основні питання стримують підписання мирної угоди - версія Келлога

Війна в Україні потребує примусової мобілізації, а не рекрутингу

Відкориговано графік відключення світла на Львівщині 7 грудня

У Горіховому гаю у Львові буде п'ять стежок - легких, середніх і складних

Дві жінки потрапили під колеса автомобілів на Львівщині в день Святого Миколая

Львівобленерго збільшило відключення світла у неділю. Новий графік

Чому учні провалюють НМТ і як цього уникнути

Уночі українці збили дві з трьох російських ракет «Кинджал»

Уночі архів ГПВ Львівобленерго знову став доступним

Архів графіків погодинних відключень електроенергії на Львівщині недоступний

Скасована нічна повітряна тривога у Львівській області

Повітряна тривога на Львівщині у ніч проти неділі

В Укренерго повідомили, скільки часу потрібно для покращення ситуації зі світлом після атаки РФ

Різдвяні посилки для поляків в Україні. З Тарнова до Львова

Графік переважної темряви на неділю 7 грудня на Львівщині

Укренерго повідомило про графіки відключення 7 грудня

Урочисте вшанування полеглих Захисників і Захисниць на Личаківському кладовищі

У Львові відкрили і освятили пам’ятні таблиці двом полеглим десантникам – Вʼячеславу Волгіну та Олегу Богушу

Атомні електростанції вимушено знизили потужність генерації

Графік погодинного відключення електроенергії у Львівській області станом на 16.53

Любомир Мікало з Шептицького району ушанований званням Герой України (відео)

Ситуація з енергопостачанням на Львівщині погіршилася. Графік вимкнень оновлено

Мікроавтобус у Городку наїхав на автопоїзд. Загинула пасажирка

Лобове зіткнення автівки з мікроавтобусом на автодорозі Луцьк-Львів

33 кафедри українських вишів готують офіцерів запасу

Мін’юст заперечує «нові правила» купівлі-продажу нерухомості з 1 січня 2026 року

Львівобленерго змінило графік відключень після повітряної атаки Львівщини 6 грудня

У День Збройних сил у Львові вшанували пам’ять полеглих Героїв

Росія атакувала ТЕС у Шептицькому та підстанції у Стрийському районах Львівщини

Аварійні відключення світла внаслідок масованої атаки РФ. Графіки скасовано