Ромам-переселенцям не хотів допомагати ніхто, – волонтер

15:47 26 лютого 2018 р.

На початку антитерористичної операції до Харкова почали масово прибувати ромські родини з тимчасово окупованих територій. Їх виселяли примусово.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: «Протидія антисемітизму і ксенофобії щодо ромів: рекомендації для держави і громадянського суспільства», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директорка Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», експертка з прав людини, тренерка Молодіжного директорату Ради Європи Марія Ясеновська.

- Усіх ромів зі Словянська змусили виїхати. Вони приїхали до нас, до Харкова, тому що це недалеко. І тоді мої колеги з ініціативної групи «Станція Харків» вперше стикнулися з українською ромофобією. Ці роми стояли в черзі з усіма іншими переселенцямиза допомогою. Але інші переселенці намагалися їх вигнати. Роми-переселенці намагалися знайти якесь житло. І це було майже неможливо, - розповідає волонтерка.

За її словами, хоча переселенцям було дуже важко, але їм допомагали. А ось ромам-переселенцям не хотів допомагати ніхто. І тільки через наполегливість волонтерських ініціатив місцева влада звернула увагу на цю проблему.
Відео: Львівський прес-клуб

До теми

11:31 22 вересня 2020 р.

У курортному Моршині найнижча народжуваність і найвища смертність

За причинами смерті на Львівщині перше місце посідають хвороби системи кровообігу, друге – новоутворення, третє – зовнішні причини захворюваності та смерті. Про коронавірусну інфекцію держстатистика не згадує.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу