Ромам-переселенцям не хотів допомагати ніхто, – волонтер

15:47 26 лютого 2018 р.

На початку антитерористичної операції до Харкова почали масово прибувати ромські родини з тимчасово окупованих територій. Їх виселяли примусово.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: «Протидія антисемітизму і ксенофобії щодо ромів: рекомендації для держави і громадянського суспільства», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директорка Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», експертка з прав людини, тренерка Молодіжного директорату Ради Європи Марія Ясеновська.

- Усіх ромів зі Словянська змусили виїхати. Вони приїхали до нас, до Харкова, тому що це недалеко. І тоді мої колеги з ініціативної групи «Станція Харків» вперше стикнулися з українською ромофобією. Ці роми стояли в черзі з усіма іншими переселенцямиза допомогою. Але інші переселенці намагалися їх вигнати. Роми-переселенці намагалися знайти якесь житло. І це було майже неможливо, - розповідає волонтерка.

За її словами, хоча переселенцям було дуже важко, але їм допомагали. А ось ромам-переселенцям не хотів допомагати ніхто. І тільки через наполегливість волонтерських ініціатив місцева влада звернула увагу на цю проблему.
Відео: Львівський прес-клуб

До теми

23:46 25 травня 2022 р.

Під час вечірньої повітряної тривоги українські винищувачі збили дві ракети рф

25 травня окупанти продовжували обстрілювати територію України крилатими ракетами. Під час вечірньої повітряної тривоги, яка пролунала в Україні орієнтовно о 20.00, українські винищувачі збили дві крилаті ракети.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу