«Репід Трайдент-2019»: «ворог» мій…

20:10 25 вересня 2019 р.

Починаючи з 2016 року без них не обходиться жоден «РепідТрайдент», та й взагалі будь-які тактичні навчання, що відбуваються у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Вони є умовно реальним ворогом для кожного військового з’єднання, чи частини, які проводять тактичні тренування на Львівщині.  Вони – унікальний, і єдиний на всі Збройні Сили України підрозділ позначення практичних дій противника: батальйон OPFOR.  

На території МЦМБ ще не було жодної бригади, яка б з першого разу перемогла цих хлопців. Секрет їхнього успіху простий – постійне вивчення тактики ведення війни нашим противником та удосконалення власних навичок.  Крім того, значний бойовий досвід реальної війни. Адже особовий склад батальйону складається з учасників АТО/ООС.

От і цього разу OPFOR розпочав свою дію ще за кілька днів до старту польової фази навчань «РепідТрайдент – 2019». Приховано бійці вийшли у тільки їм відомий район. Замаскували свою техніку і пункт управління. А всі дії цього підрозділу є таємницею: як для учасників навчань, так і для всього апарату керівництва навчанням. Воїни окремої гірсько-штурмової бригади ОК «Захід», проти яких діяв «умовний противник», могли користуватися лише власними розвідувальними даними. Але отримати їх було надзвичайно важко. Адже OPFOR-івці фахово вели радіогру. А всі розвідувальні підрозділи бригади «Едельвейсів» повертались ні з чим. 

Свою атаку на позиції гірських піхотинців хлопці у чорних комбезах розпочали рано-вранці. У час, коли ранішній осінній туман почав покидати землю полігону, вони підняли в повітря свій розвідувальний «дрон». Маскуючись у залишках туману, вони провели детальну зйомку позицій бригади. Для подальшого детального виявлення вогневих сил «противника» командир підрозділу OPFOR застосував давно відому тактику розвідки боєм – один з БРДМ не маскуючись підійшов на безпечну відстань до позицій 10 бригади. Хлопці грамотно зімітували передовий підрозділ атакуючих сил. Змусивши гірських піхотинців «засвітити» свої певні тактичні секрети. А з повітря за всім цим уважно спостерігав бойовий розвідувальний БПЛА OPFOR. Отримавши останні розвідувальні дані, командир батальйону прийняв рішення до атаки на двох флангових напрямках, залишивши імітацію удару в центрі оборони «Едельвейсів». Цей тактичний прийом став певною несподіванкою для оборони гірських піхотинців. Рішучим ударом OPFOR -івці прорвали оборону і захопили умовний штаб.

До честі “Едельвейсів” можна сказати, що вони оборонялись уміло. Вчасно перекрили всі дороги, зуміли заманити у пастку та взяти в полон взвод OPFOR. І, навіть, знищити кілька танків.

– Гірсько-штурмова бригада є дуже потужним і висококласним військовим з’єднанням, - каже командир OPFOR Антін. – Тому до бою з ними ми готувались особливо ретельно. І думаю, що були праві, так високо оцінивши гостей нашого полігону. 

Самі бійці OPFOR кажуть, що їхнім головним завданням є не перемога в тому чи іншому бою, а створення умов для отримання навичок підрозділами під час тактичних навчань. Адже стрільба по мішенях – це, звичайно, добре. Але мішені не стріляють у відповідь. Тому, коли є можливість розіграти майже реальний бій, то якість бойової підготовки підвищується в рази. 

Володимир Скоростецький, Тарас Грень,

Об’єднана прес-група навчання «Репід Трайдент-2019».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу