Радник міністерства назвала цифри переселенців на Львівщині
17:30 16 вересня 2016 р.
У Львівській області в органах соціального захисту офіційно зареєстровано 11 з половиною тисяч переселенців. В тому числі три з половиною тисячі – переселенці з Криму, а решта – зі східних областей України.
Відео: Львівський прес-клуб
Щоправда, не всі вони отримують державну допомогу. Одні втратили право на виплату допомоги, тому що є працездатними, але не змогли офіційно працевлаштуватися. Інші порушили правила перебування та реєстрації. В ці 11,5 тисяч входять і три тисячі пенсіонерів.
Про це сьогодні,16 вересня, під час прес-конференції на тему «Як переселенці з Криму та Сходу України збудували нове життя на Львівщині та в інших регіонах України. Відеопрезентація книги історій внутрішньо переміщених осіб «Знедолені? Нездоланні!», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Львівській області Оксана Яковець.
Ще, за її словами, майже 11 тисяч переселенців приїхало, але не прийшли до органів соціального захисту, тому що вважають себе самодостатніми.
- Ми не говоримо зараз про знедолених, хоча всі переселенці потребують підтримки. Ми зараз говоримо про тих людей, які слугують прикладом для інших, які ще вагаються та не визначилися. Держава не була готова до таких масових рішень людей покинути ці території. Ми думали, що це все врегулюється скоро. А воно триває вже третій рік. І до сьогодні ми маємо ситуацію, коли люди полишають східні території України та півострів Крим. Водночас похвалитися державною підтримкою неможливо. Переселенці, окрім тих допомог, які є загальними для всіх громадян України, отримують тільки адресну допомогу на оплату комунальних послуг, - розповідає вона.
При цьому вже зараз зрозуміло, що половин з тих, хто приїхав, готові залишатися тут навіть після того, як ситуація на Сході України та в Криму буде врегульована.
- Люди вже бачать своє майбутнє саме в нашому регіоні. Їм тут комфортно. І влада розуміє, що це – члени нашої громади, - каже Оксана Яковець.
За її словами, люди і зараз потребують і житло, і роботу. Але якщо на початках їм підшуковували все працівники оперативного штабу, то нині внутрішньо переміщені особи шукають собі все самі.
- Люди контактують між собою, виставляють інформацію в інтернеті, орієнтують один одного за цінами і виключають посередників, - розповідає радник міністерства.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook