П'ять європейських країн почнуть використовувати протипіхотні міни для самозахисту

20:45 11 березня 2025 р.

Фото до новини

Польща стане однією з перших країн, яка вийде з Оттавської конвенції. Країни Балтії та Фінляндії також розглядають можливість виходу з договору про знищення та заборону використання протипіхотних мін.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. Спікер польського Сейму Шимон Головня під час візиту до Литви з нагоди річниці відновлення незалежності звернув увагу на європейську безпеку. За словами спікера польського сейму, найкращим дороговказом для тих, хто не знає, як поводитися в сучасній геополітичній ситуації, є сміливість бути на боці цінностей.

«Якщо ви не знаєте, як поводитися, поводьтеся гідно. Якщо б’ють, завжди будь з тим, кого б’ють, і ніколи з тим, хто б’є. Якщо хтось намагається говорити, що герой є диктатором, повторюй, що герой є героєм, а диктор є диктатором. Сьогодні потрібні прості слова, сьогодні також потрібні прості і конкретні рішення. Ми мусимо сьогодні зробити більше, ніж це можливо, в цій частині Європи», - заявив спікер польського Сейму.

Шимон Головня звернувся до лідерів європейських країн прийняти рішення, які б допомогли Україні.

«Візити до США дуже важливі. Але ще важливіші ще більш інтенсивні візити до наших колег у Франції, Німеччині, Бельгії. Бо це в їхніх силах розблокувати для України заморожені російські активи, про які Україна благає, просить і має на них право як брутально заатакована країна», - наголосив спікер.

Спікер Сейму Шимон Головня заявив також, що Польща, ймовірно, стане однією з перших країн, яка вийде з Оттавської конвенції. Він говорив про це також зі спікерами парламентів країн Балтії та Фінляндії.

Конвенція передбачає знищення та заборону використання, накопичення, виробництва та передачі протипіхотних мін і спрямований на припинення використання мін як засобу збройного конфлікту.

Прем'єр-міністр Дональд Туск оголосив у п'ятницю, 8 березня, що рекомендуватиме Польщі вийти з договору. Віце-прем'єр-міністр і міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш додав, що пропозиція щодо виходу Польщі буде представлена ​​на наступному засіданні Комітету Ради міністрів з національної безпеки.

Країни Балтії та Фінляндії, за словами Шимона Головні, також розглядають можливість виходу з договору.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів