Президент України вперше назвав число загиблих у ЗСУ

20:12 25 лютого 2024 р.

Фото до новини

Проте Володимир Зеленський відмовився назвати кількість поранених і зниклих безвісти бійців.

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві вперше повідомив про втрати ЗСУ у війні. Він назвав цифру - 31 тисяча загиблих. Про це повідомляє BBC-Україна, пише DailyLviv.com.

Президент зазначив, що інформація про начебто загибель 100 або 300 тисяч українських військових, яку поширюють у Росії і США, неправдива.

За словами Зеленського, це дуже чутлива інформація, але він вирішив її озвучити.

"31 тисяча українських військових загинули у цій війні... Але кожна втрата - це великі втрати для нас", - заявив він.

При цьому Зеленський відмовився назвати кількість поранених і зниклих безвісти бійців ЗСУ.

Що стосується російської армії, то, за словами Зеленського, там втрати складають 180 тисяч загиблих. Разом з пораненими втрати РФ складають 500 тисяч, сказав він.

Слід зауважити, що втрати росіян, які наводить щоденно український генштаб, відрізняються від озвучених Зеленським. Станом на 25 лютого генштаб нарахував, що Росія втратила 409 тисяч військових.

Після озвучених президентом втрат ЗСУ депутатка від "Слуги народу", член комітету з нацбезпеки і оборони Мар'яна Безугла повідомила, що орієнтовна цифра загиблих може бути більшою - близько 50 тисяч.

"Президент розсекретив втрати України з 24.02.2022. 31 тисяча українських військових. Таку ж кількість загиблих нам надав ГШ ЗСУ. - написала вона в фейсбуці. - Це списки, в яких кожний підтверджений, без врахування безвісти зниклих, але їхня точна кількість теж відома. Серед безвісти зниклих є де факто загиблі, але це не підтверджено і ми не знаємо напевне, що з ними. З урахуванням цього загиблих може бути близько пʼятдесяти тисяч".

У січні 2024 року очільник парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що звернувся до президента Зеленського з пропозицією розсекретити дані стосовно втрат України у війні. За словами депутата, президент тоді ще не ухвалив остаточного рішення.

Після цього в інтерв'ю американському телеканалу Fox News президент Зеленський заявив:

"Якщо порівнювати кількість загиблих військових, то Росія втрачає п'ять солдатів на кожного вбитого українського захисника".

В грудні 2022 року радник голови ОП Михайло Подоляк казав, що втрати ЗСУ складають 13 тисяч військових з початку повномасштабного вторгнення.

Росія про свої втрати не говорить.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів