Президент України доручив продовжувати ліквідацію пожежі неподалік Львова (+відео)

17:20 9 червня 2016 р.


Фото: President.gov.ua

Заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш запевнив: «Загрози мешканцям Львова немає. Але є занепокоєння і постійно моніторимо ситуацію щодо інфільтрату, який переливається через велику кількість води під час гасіння пожежі і потрапляє у міську каналізацію міста».

«Президент Петро Порошенко провів нараду щодо ситуації на території сміттєзвалища під Львовом», – повідомили сьогодні, 9 червня, в прес-службі Глави держави, де також розповіли подроиці:

«Президент Петро Порошенко сказав під час зустрічі з головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним, заступником Міністра екології та природних ресурсів Віктором Вакарашем та головою Державної екологічної інспекції України Андрієм Заїкою: «Я запросив вас для того, щоб переконатися, що органи центральної влади України роблять все можливе і все від них залежне для того, щоб забезпечити безпеку мешканців міста Лева». 

За словами голови ДСНС України, до гасіння пожежі окрім наземних бригад було задіяно авіацію. Внаслідок їх дій вдалося зменшити площу горіння з п’яти тисяч квадратних метрів до 900. Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій запевнив: «Якщо всі заходи будуть і надалі вживатися, то ми плануємо сьогодні завершити гасіння пожежі».

Президент доручив продовжувати гасіння пожежі, вживати всіх заходів задля ліквідації її наслідків. Він запевнив у повній підтримці з боку держави. Петро Порошенко сказав також: «Я даю доручення продовжувати гасіння. Ніякі фінансові або інші перешкоди не мають вас зупиняти – будь-які проблеми з пальним, додатковим фінансуванням мною будуть вирішені, але пожежа має бути ліквідована».

Глава держави доручив про завершення гасіння пожежі негайно поінформувати мешканців міста, а також доповісти йому особисто. Крім того, Глава держави доручив виділити допомогу родинам загиблих службовців ДСНС.

Віктор Вакараш зазначив: «Хочу сказати про те, що загрози для мешканців Львова немає. Але є занепокоєння і постійно моніторимо ситуацію щодо інфільтрату, який переливається через велику кількість води під час гасіння пожежі і потрапляє у міську каналізацію міста».

Заступник іністра екології та природних ресурсів повідомив, що питання із екологічною ситуацією у Львівській області було проблемним давно – керівництво комунального підприємства не допускало екологів з 2013 року до проведення планової перевірки. Віктор Вакараш констатував: «З тих пір, тільки у судовому порядку 31 травня цього року, фактично через 3 роки, було прийнято рішення щодо допущення перевірки. На жаль, і після судового рішення інспектори поки що не потрапили на територію об'єкта для того, щоб провести моніторинг і визначити який економічний збиток і шкоду  навколишньому середовищу нанесено».

Заступник іністра екології та природних ресурсів також зазначив, що екологічна інспекція провела інспектування, склала відповідні акти і після завершення всіх подій має намір звернутися до Поліції щодо накладання штрафу на комунальне підприємство та львівський водоканал. Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Заїка зазначив, що на сьогоднішній день ведеться постійний моніторинг ситуації, беруться проби грунту навколо сміттєзвалища та проби поверхневих і грунтових вод.

«Значного перевищення ГДК такого, що несе загрозу життю не існує. Головне хвилювання було щодо того,  чи просочується інфільтрат через ту дамбу, яку терміново будували – на сьогодні канал сухий, просочування немає. Тобто, загроз на сьогоднішній день не існує», – сказав Андрій Заїка.

Глава держави також провів телефонну розмову з міським головою Львова Андрієм Садовим, під час якої той поінформував про ситуацію».

dailylviv.com

До теми

17:29 17 квітня 2021 р.

У Трускавці під час Grand Prix Truskavets авто влетіло в будинок (відео)

17 квітня у Трускавці тривають змагання І етапу Чемпіонату України з гірських перегонів «Grand Prix Truskavets». Під час перегонів один з автомобілів на повній швидкості влетів у будинок.

Рубрика: Ситуації

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу