Повістки з військкоматів вже отримали 62% громадян України, які підлягають мобілізації, – Міноборони (відео)

22:12 23 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: izvestiya.odessa.ua

Заступник начальника департаменту інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко повідомив у п’ятницю , що, станом на сьогоднішній день 62%% осіб, які підлягають мобілізації, отримали оповіщення про мобілізацію.

Інформаційна агенція УНІАН передала в сьогоднішньому повідомленні «Міноборони: повістки про мобілізацію вже отримали понад 60% українців»:

«На сьогодні 62% осіб, які підлягають мобілізації, отримали оповіщення про мобілізацію. Про це сказав заступник начальника департаменту інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко під час круглого столу в рамках проекту «Схід+Захід», ініційованого інформаційним агентством УНІАН, телеканалом УНІАН-ТБ і Телевізійною службою новин каналу «1+1», трансляція якого відбудеться 24 січня о 17.00 на УНІАН ТБ. 

«Станом на п’ятницю, на ранок, 62% людей отримали оповіщення (про мобілізацію - УНІАН), північні та західні регіони – 58%, південні та східні – 69%, якщо цифру 62% розбити по регіонам», – сказав Галушко.

«За три останні дні повістки отримали 62% із загальної кількості, і цей процес продовжується», – додав Галушко.

За його словами, Міноборони іде з випер22едженням планів по мобілізації, які були намічені раніше. Галушко зазначив, що є області, де можна говорити про 100% оповіщення про мобілізацію: Хмельницьк, Полтава, до них наближаються Вінниця, Київська,Чернігівська, Херсонська та Миколаївська області.

Галушко також зазначив, що Донеччина «буде воювати за свою землю». За його словами, на Донеччині виконано план оповіщення на 66% (йдеться про території, контрольовані Україною). Галушко також повідомив, що станом на сьогодні із 62% оповіщених про мобілізацію медогляд пройшло 73,5%. 

Крім того, оповіщено 100% власників автомобільного транспорту (йдеться про підприємства, юридичні особи, які мають мобілізаційні завдання і приписані до військових комісаріатів автомобільний транспорт та дорожньо-будівельну техніку).

Галушко також повідомив, що станом на сьогодні за три дні мобілізації до військових комісаріатів звернулися понад 1 тис. 460 людей, які виявили бажання бути добровольцями.

Лідери серед областей по кількості добровольців: Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Вінницька, Львівська, Херсонська, Хмельницька області та Київ. «Ми бачимо, що всі регіони держави приблизно однаково ставляться до мобілізації», – додав Галушко.

За його словами, є добровольці в Донецькій і Луганській областях. «Нехай це буде сенсацією для російської пропаганди, але кількість людей, з тих районів Донеччини, які наші, а не тимчасово окуповані, кількість добровольців зараз наближається до 50. Враховуючи, що ми не планували особливих заходів по цьому регіону, оскільки розуміємо ситуацію, що людям і так важко живеться і забирати з сім’ї чи трудового колективу ще одну пару робочих рук… ми ж люди і розуміємо, що це важко… Але добровольці пішли», – сказав Галушко.

Водночас він зазначив, що є і проблеми. «В деяких областях, які межують з тією чи іншою державою, збільшився відсоток людей, які раптово почали виїжджати на заробітки в Європу. Якщо ми хочемо жити в Європі, то зараз треба не їхати в Європу, рятуючись від мобілізації, а показати приклад бажання жити в Європі», – сказав Галушко.

Він запевнив, що цей відсоток «не вплине на результат». За словами Галушка, на цю проблему було звернуто увагу під час вчорашньої наради у президента України.

Крім того, Галушко повідомив, що кілька власників автопідприємств намагалися уникнути оповіщення. Він зазначив, що на сьогодні підготовлені документи в прокуратуру і інші правоохоронні органи про їх притягнення до відповідальності за спробу ухилитися від оповіщення по мобілізації. 

Як повідомляв УНІАН, мобілізація у 2015 році пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший почався 20 січня і триватиме 90 днів, другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап почнеться з червня і також продовжиться упродовж 60 днів.

У рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил будуть призвані танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв’язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, радіаційного захисту. Впродовж року до ЗСУ планується мобілізувати 200 тис. українців. Також у 2015 році планується провести призов 40 тисяч громадян на строкову військову службу.

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті інформагенції УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів