Понад 150 ліжкомісць чекають на жінок і дівчат Львівщини, які постраждали від домашнього насильства. Адреси
11:43 9 березня 2024 р.
Жінки та дівчата мають можливість отримати психологічну, юридичну та соціальну підтримку через різні ініціативи у регіоні.
Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.
У регіоні працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, поліцейські мобільні групи та ініціативи Фонду ООН та UNFPA. Для тимчасового притулку є ряд закладів та центрів у різних містах. Також є медичні мобільні клініки та консультативні служби. У цих закладах жінки та дівчата мають можливість отримати психологічну, юридичну та соціальну підтримку через безліч ініціатив у регіоні.
Зокрема, на Львівщині функціонують:
7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства: Львів – 3 бригади (одна за кошти місцевого бюджету – 2 за кошти UNFPA), Дрогобич (UNFPA), Червоноград (UNFPA), Стрий (UNFPA) та обласна мобільна бригада при притулку);
5 поліційних мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства: 2 – у Львові, по 1 в Дрогобичі, Червонограді, Стрию.
Для тимчасового надання притулку постраждалим від домашнього насильства передбачені відділення:
Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області на базі Львівського обласного центру соціальних служб (22 ліжко-місця);
Притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього та/або насильства за ознакою статі Моршинського територіального центру (24 ліжко-місця);
«Центр надання соціальних послуг Турківської міської ради» (розпочне свою роботу по завершенні всіх необхідних ремонтних робіт, 22 ліжко-місця);
Дрогобицький денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою особам, які постраждали від домашнього насильства (6 ліжко-місць);
Новороздільський денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою особам, які постраждали від домашнього насильства (12 ліжко-місць);
Стрийський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжко-місця);
Червоноградський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжко-місця);
Соціальний готель Львівської міської ради (20 ліжко-місць);
притулки громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (20 ліжко-місць);
відділення для жінок благодійного фонду «Назарет» (20 місць).
За підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення з липня 2022 року у Львові діє кар’єрний хаб «ВОНА». Він пропонує постраждалим безкоштовні професійні курси з професійними наборами, працевлаштування, консультації кар’єрних радниць, зокрема щодо написання резюме, грантрайтингу. При хабі працює психологиня.
Як зазначають у департаменті соціального захисту населення, у період з 5 липня 2022 року по 31 грудня 2023 року послугами кар’єрного хабу «ВОНА» скористалися 1073 бенефеціарок, з яких працевлаштовались 189 жінок, започаткували власну справу 39 осіб. Пройшли курси 378 жінок, а тренінги - 1600 осіб.
Читайте також: Пів року ув'язнення відбуватиме львів'янин за домашнє насильство над матір'ю
Звернутися за допомогою до хабу «ВОНА» можна за адресою: м.Львів, вул.Січових Стрільців, 7. А також за номером телефону: +380960357865.
З липня 2021 року у Львівській області діє «Зелена кімната», дружня до дитини, яка знаходиться на базі «Охматдит». У приміщенні є дві суміжні кімнати. Одна з них – терапевтичний зал, у якому з дитиною працює психолог, фахівці з педіатрії, дитячої гінекології, психіатрії та педагогіки. Інша кімната – це робоче приміщення, кімната спостереження для працівників поліції та інших спеціалістів, звідки спостерігають за поведінкою дітей. Це приміщення обладнане камерами, а самі зони перегороджені спеціальним склом позавізуального спостереження.
Також з 5 серпня 2022 року на базі Львівського палацу мистецтв функціонує «Центр допомоги врятованим». Він створений з ініціативи Віце-прем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення. Постраждалі можуть отримати там психологічну, юридичну підтримку та соціальний супровід.
«Центр допомоги врятованим» розташований за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 17. Також можна звернутися за допомогою за номером: +380676003269.
Читайте також: На Львівщині зафіксували 18 тисяч звернень про домашнє насильство
З вересня за підтримки UNFPA при Львівському обласному клінічному перинатальному центрі функціонує медична мобільна клініка, яка виїжджає в громади та безкоштовно надає послуги: огляди гінеколога, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, забір аналізів, швидкісне тестування, огляди сімейного лікаря.
Ще одним дружнім середовищем для жінок та дівчат є Безпечний простір «ВІЛЬНА». Він розпочав свою роботу в грудні 2022 року у Львові. Це творча майстерня, осередок розвитку та підтримки. На базі простору працює психолог та соціальний працівник. Проводять майстер-класи, тренінги, зустрічі з фахівцями у галузі медицини, косметології, бізнесу тощо. Також жінки можуть безкоштовно відвідувати спортивні заняття, курси, тут відбуваються перегляди фільмів та функціонує книжковий клуб.
Адреса у Львові: вул. Січових Стрільців, 7. Номер: +380680291477.
З березня 2023 року такий простір створили у Стрию.
Адреса простору: м. Стрий, вул. С. Бандери, 24 – 2 поверх. Номер телефону: +380983030980.
Зокрема за підтримки UNFPA в січні 2023 року у м. Городок Львівського району запрацювала консультативна служба для осіб, які постраждали від домашнього насильства.
Така ж служба запрацювала в грудні 2023 року у м. Жовква.
Адреса консультативної служби: м. Жовква, вул. Коновальця, 4. Звернутися за консультацією також можна за номером: +380977809891.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook