Помер засновник газети «Kurier Galicyjski»

20:20 9 липня 2020 р.

Фото до новини

Ровіцький активно діяв на ниві польсько-української співпраці, у 2015 році він увійшов в рейтинг найбільш заслужених для польсько-українського діалогу осіб

Про це інформує Польське радіо.

У четвер, 9 липня помер Мірослав Ровіцький, засновник і головний редактор найбільшої польської газети в Україні «Kurier Galicyjski». Мірослав Ровіцький був членом Союзу польських журналістів. Починаючи з 2000 року він мешкав в Україні.

Ровіцький активно діяв на ниві польсько-української співпраці, у 2015 році він увійшов в рейтинг найбільш заслужених для польсько-українського діалогу осіб, поряд з колишнім послом Польщі в Україні Яном Пєклом і польською дослідницею в галузі українознавства Олею Гнатюк.

Починаючи від 2005 року Мірослав Ровіцький активно підтримував етнічних поляків, котрі мешкають в Україні. З його ініціативи засновано дитячий часопис польською мовою «Polak Mały», а також газету для поляків в Україні «Kurier Galicyjski». Крім паперової версії, газета виходить в електронній версії, під цією назвою діє теж радіо і телебачення.

Мірослав Ровіцький був ініціатором створення Клубу Ґаліцийського – організації, до якої належать польські та українські публіцисти, журналісти, науковці, з його ініціативи теж проводяться щорічні польсько-українські наукові конференції у місті Яремче. Мірослав Ровіцький активно діяв у спільній ініціативі Прикарпатського університету та Варшавського університету – відбудові давньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів