Погасити водою пожежу на Грибовицькому сміттєзалищі нереально, – хімік

21:16 9 червня 2016 р.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Лідія Бойчишин.

- Потрібно гасити сипучими матеріалами, наприклад, піском та органічними пінними матеріалами, про які відомо пожежникам. Однак, я розумію, що коштів на ці матеріали не вистачає. Тому сиплять пісок, - каже вона.

Щодо причин, які спричинили пожежу на звалищі, то, на її думку, винними можуть бути ті, хто неконтрольовано відбирав біогаз.

- Підтягували його під тиском, витягнули газ, пішла іскра, обвалився шар сміття і таким чином почало горіти. Почали вигорати канали, по яких збирався цей метан. І сьогодні спробуй зупинити по всьому сміттєзвалищі оцю капілярну систему, по якій виходить біогаз, - висловлює припущення  Лідія Бойчишин.

За словами науковця, ліпшого, дешевого, екологічно чистого та енергомісткого пального, ніж природній газ, немає.А в ситуації тотального зубожіння місцеві мешканці можуть шукати різноманітні шляхи для обігріву своїх осель.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

11:17 16 квітня 2021 р.

За незаконну прибудову на тротуарі власника оштрафували на 81 тис грн

Про незаконну забудову хідника на вулиці Київській, 9 повідомив у соцмережах та на Гарячу лінію міста львівський архітектор Юрій Столяров. Міські служби оперативно зреагували, на місце виїхали представники райадміністрації та міської Інспекції ДАБК.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу