По селах немає сирен для оповіщення. Тому в разі небезпеки пропонують бити в церковні дзвони

16:50 6 лютого 2015 р.

У Львівській області є 966 бомбосховищ. Із них 35% або 338 – не годяться для того, щоб там ховалися люди. Зараз їх терміново вичищають та укріплюють, аби громадяни змогли туди зайди і перебути там певний час, якщо раптом буде в цьому потреба.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Херсоном на тему: «Режим підвищеної готовності: перші результати на Львівщині та Херсонщині?» повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації  Олексій Титаренко.
- З понеділка почалися перевірки захисних споруд. У попередні роки фахівці державних служб з надзвичайних ситуацій не мали права зайти на об’єкт підвищеної готовності з правом перевірки. І тільки розпорядженням Кабміну зараз дано право таких перевірок, - поскаржився він.
Водночас час його колеги з Херсона повідомили, що у них є 138 бомбосховищ. І з них 62 – не придатні для використання. Що стосується саме Львова, то тут для укриття населення є 173 споруди, з них 59 не придатні.
За інфографікою, підготовленою Львівським прес-клубом за даними ГУ УМВСУ у Львівській області, одночасно у Львові можуть сховатися 45 тисяч осіб (хоча проживає тут понад 700 тисяч осіб, без переселенців, які укриваються тут від війни). Ще понад 500 тисяч осіб зможуть сховатися в підвалах багатоповерхівок.
У Херсоні в разі небезпеки в бомбосховищах можуть сховатися понад 20 тисяч осіб та ще понад 150 тисяч – у підвалах багатоповерхівок. Це з майже трьохсоттисячного населення.
Також спеціалісти з надзвичайних ситуацій зауважили брак сирен та гучномовців.
Сьогодні кожен мешканець має зрозуміти, що коли звучить сирена, то це – привернення уваги населення. А вже потім необхідно увімкнути радіоприймач чи телевізор і прослухати оголошення. І тоді конкретно визначатися, що робити.
За словами начальника відділу з питань цивільного захисту Херсонської міської ради Олександра Лещенка, система оповіщення населення стара, але використовують ту, що є.
- Найбільша проблема – це оповіщення сільського населення. Ми застосовуємо практику використання культових релігійних споруд. Тобто – бити в дзвони, - зізнався він.
Хоча в цивілізованому світі, в разі небезпеки, мобільний оператор розсилає смс-повідомлення всім своїм абонентам за лічені секунди.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:49 28 вересня 2021 р.

Завтра два львівські парки оброблятимуть від кліщів. Рекомендують утриматись від прогулянок

Завтра у Стрийському парку та РЛП «Знесіння» триватиме акарицидна обробка, з метою боротьби з кліщами. Відтак, мешканців просять утриматись від відвідування цих парків (зокрема, вигулу собак) протягом 72 годин.

Рубрика: Ситуації

12:12 28 вересня 2021 р.

Руйнація пам'ятки: інспекція Держархбудконтролю у Львові не надавала дозвіл на реконструкцію вілли ХХ ст. на вул. П. Мирного, 10

На вулиці Панаса Мирного, 10 у віллі ХХ століття, яка внесена до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення під № 2692, триває незаконна розбудова горища.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу