Перший віце-прем'єр доручив розробити новий проект консервації рудника на Львівщині

17:00 23 листопада 2017 р.

Фото до новини


Фото: oblrada.lviv.ua

Степан Кубів відзначив, що за довгі роки неконтрольоване затоплення рудника № 2 завдало суттєвої шкоди прилеглій території, включно з житловими будинками, господарськими об’єктами, лінією електропередач, дорогою.

Перший віце-прем'єр Степан Кубів заявив це сьогодні, 23 листопада, на засіданні комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Степан Кубів підкреслив: «З 1999 по 2014 рік на консервацію проблемної ділянки регулярно виділялися кошти: з резервного фонду держбюджету спочатку дев’ять мільйонів гривень, потім ще 46,5 млню грн. Усього, разом з коштами  місцевого бюджету 73,5 млн. гривень. Але попри це гривень, що проблема залишається».

Під час засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій його учасники зазначили, що постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки проводиться регулярно з 2005 року. За її висновками з 2006 року піднімалася низка питань про необхідність перенесення інженерних мереж та вирішення питань щодо приватних об’єктів у зоні ризику.

Заслухавши пояснення відповідальних представників, Степан Кубів зауважив, що комплексне вирішення проблеми вимагає активної участі місцевих органів влади, створення належної системи моніторингу для запобігання подальших обвалів ґрунту, а також формування оновленої програми консервації ділянки рудника. Перший віце-прем'єр зазначив: «По-перше, слід напрацювати новий, якісний проект консервації, оскільки попередній мав суттєві недоліки і уже не відповідає вимогам часу. Це довгострокова робота, але уже зараз можна розпочати підготовчі роботи з моніторингу  та технічного забезпечення подальших процедур із залученням експертів. Головне – запобігти подальшим обвалам ґрунту, бо небезпека залишається велика. По-третє, проблему щодо приватних будинків та інших приміщень у зоні ризику треба проводити з урахуванням питання власності, щоб врахувати всі обставини та питання».

Відтак, Степан Кубів доручив Мінприроди, Мінфіну, ДСНС, Держгеонадра, Держгеології, Фонду держмайна разом з Львівською ОДА провести відповідні наради та експертизи щодо ситуації у Стебнику та надати свої пропозиції для прискорення розробки проекту консервації рудника. «Проблему цієї техногенної катастрофи за майже 27 років треба нарешті вирішити системно. Маємо раціонально використати наявний ресурс і не допустити повторення загрози», – підкреслив Степан Кубів.

Він також додав, що підтримує пропозицію здійснити фінансування першочергових робіт за рахунок місцевого бюджету, де передбачені відповідні видатки. Про це повідомили сьогодні, 23 листопада, в прес-службі Львівської обласної ради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів