16:21 24 грудня 2024 р.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) змонтували сходи-трансформер, які при натисканні кнопки виклику трансформуються у підйомник.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Наразі відбувся перший етап монтажу. Ще залишається встановити кнопку виклику, датчики руху на дверях та під’єднати все до загальної системи керування підйомником. Після монтажу всіх цих елементів людина на кріслі колісному не потребуватиме жодної сторонньої допомоги, щоб потрапити у храм. Відтак, вперше у Львові у храмі встановили підйомник-трансформер.
Підйомник-трансформер встановили до бічних дверей храму (з правого боку). Він виглядає як сходи, та при натисканні кнопки сходи перетворюються на спеціальну платформу. На цю платформу можна заїхати на кріслі колісному, і тоді платформа підіймається в рівень підлоги храму, а двері автоматично відчинятимуться завдяки встановленим датчиками руху. Датчики руху будуть встановлені на внутрішніх дверях. Тому зовнішніх металевих дверей не змінюватимуть, вони впродовж дня будуть відчинені. Внутрішні дерев'яні двері будуть зачинені, однак їх обладнають датчиками руху, що будуть відчиняти двері, коли підніметься підйомник. Натомість, коли підйомником ніхто не користуватиметься, він виглядатиме як звичайні сходи і всі відвідувачі храму зможуть ними користуватися як звичайними сходами.
«Багато наших воїнів зараз користуються кріслами колісними. І дуже часто вони мають намір потрапити до храму на молитву чи попрощатися з полеглими побратимами. І ми помітили, що їм незручно, коли є стороння допомога, щоб їм допомогти. Тому таким пріоритетним питанням для мене особисто, і для цілої нашої спільноти капеланів, було облаштувати у нашому храмі зручний, інклюзивний пандус-трансформер, який дозволяє людині на кріслі колісному без жодної сторонньої допомоги потрапити до святині», – наголосив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.
Станом на зараз, підйомник вже змонтували. Залишається встановити кнопку виклику на стіні храму. Ці роботи проводять за погодженням з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. Також залишається ще встановити датчики на двері, щоб вони автоматичного відкривалися, та під’єднати все до загальної системи роботи підйомника, і встановити інформаційну таблицю, як користуватися підйомником.
«Підйомник замовляли у Данії. Його вантажопідйомність до 400 кг. Він може підняти людину на кріслі колісному разом зі супроводжуючою особою. Працюватиме підйомник на електриці, а також має акумулятори, завдяки яким може працювати за відсутності світла.
Змонтувавши всі елементи, підйомник працюватиме таким чином, що людина на кріслі колісному не потребуватиме сторонньої допомоги, щоб ним скористатися і потрапити у храм», – пояснив Назар Галай, директор ТОВ «Унікар-Авто», підрядної організації, яка монтувала підйомник.
Нагадаємо, 27 вересня виконавчий комітет погодив рішення про надання функцій замовника ЛКП «Львівсвітло» на придбання та влаштування засобів безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будівлі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла на вул. Театральній, 11. На ці роботи виділили з міського бюджету 1 млн 530 тис. грн – це виготовлення проєктно-кошторисної документації, експертиза, закупівля і монтаж підйомника. Галицька районна адміністрація відремонтувала тротуар.
Оскільки Гарнізонний храм є пам’яткою архітектури, то проєкт встановлення підйомника напрацьовували спільно з міським управлінням охорони історичного середовища.
За останні 6 років завдяки «Програмі забезпечення доступності житлових приміщень для осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи» у Львові, за кошти міського бюджету, встановлено 70 підйомників, і роботи тривають.
Читайт також: Святвечір та Різдво у Львові. Розклад богослужінь
Військовий капелан зброї до рук не бере. Але якщо треба, то візьме, – священик