Об'єднані громади хочуть взяти під опіку дороги загального користування

17:09 28 березня 2016 р.

Фото до новини

У Львівській області може бути 80 об’єднаних територіальних громад.


Відео: Львівський прес-клуб

І для них однією з найбільших проблем буде - ремонт доріг.

Про це сьогодні, 28 березня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Реформи у Тростянецькій об'єднаній громаді», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади Олександра Леницька.

- Насамперед, це є спроможність, тобто той залишок коштів, який ти маєш вкладати в розвиток громади. А на сьогодні половина об’єднаних громад не мають такої можливості, - каже вона.
На її думку, неможливо зараз працювати так, як працювали колишні сільські ради – на проїдання бюджетних коштів.

Водночас, Олександра Леницька зауважила, що не завжди наявність коштів означає, що громада на своїй території може вкласти їх в те, що вважає за потрібне.

- Візьмемо, до прикладу, дороги. Це дуже болюче питання. Дороги місцевого значення мають подвійне або й потрійне підпорядкування. Дороги, які належать до обласного автодору, нам не дають відремонтувати. Тому що вони не на нашому балансі. Тридцять років ми не бачимо жодних змін. І за цей час з дорожнього полотна не те що нічого не залишилося, там - суцільні ями, які нереально об’їхати, - каже голова Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади.

Щоби вирішити це питання, на її думку, треба змінити законодавство. А закон про передання об’єднаним громадам доріг загального користування розглядаютьу Верховній Раді вже цілий рік.

- Засипати ямки камінням – це не є розвиток. Тому сільська рада мусить брати на себе капітальний ремонт доріг. А якщо буде дорога, то прийдуть й інвестори, - вважає Олександра Леницька.

Вона висловила сподівання, що нардепам, нарешті, набридне сваритися, вони почнуть працювати самі і дадуть працювати іншим.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів