Науковці з'ясували причину обвалу на Львівщині

14:15 4 жовтня 2017 р.

Фото до новини


Фото: loda.gov.ua

Карстовий обвал поблизу Стебника спричинило невиконання заходів консервації рудника.

У прес-службі Львівської ОДА повідомили сьогодні, 4 жовтня: «Львівська обласна державна адміністрація залучила з метою моніторингу сучасного стану, виявлення та попередження карстових процесів в межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» наукові інститути та проектні організації – Національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу й ТзОВ «Інститут «Гірхімпром». За результатами обстеження, інструментальних досліджень та попереднього моніторингу надали однозначні висновки про причини просідання земної поверхні, а саме – невиконання заходів консервації рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», що спричинило руйнування ціликів та утворення провалу».

«Окрім того, методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі дослідили територію ураження від північно-західної кромки провалу в напрямку північ-північний захід уздовж пласта солі з виходом на автомобільну дорогу Дрогобич-Трускавець.

Аналіз графіка свідчить про розвантаження прибортового масиву на відстань 50 метрів від провалу. Далі, вздовж пласта спостерігаються зони стиснення та розвантаження гірських порід на відстань до 300 метрів від провалу», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Для отримання детального прогнозування небезпечних техногенних явищ карстового походження науковці пропонують провести виміри рівня розсолу в стовбурах; обстежити водозахисні перемички; здійснити гідрохімічне опробування розсолів у хвостосховищі; проаналізувати результати маркшейдерських спостережень по реперних станціях; виконати експрес метод природного імпульсного електромагнітного поля землі усієї території з метою оконтурення зон напружено-деформованого стану гірських порід; встановити додаткові станції глобальної навігаційної супутникової системи на території активізації карсту; провести виміри висотних зміщень на Бориславському геодинамічному полігоні. У залежності від застосованого методу і повноти виконання дослідження вартість моніторингу становить від 120 тисяч гривень до 2,180 млн. гривень з терміном виконання до трьох місяців. Сьогодні вирішується питання фінансування вищевказаних робіт, а також конкурсне визначення суб’єкта моніторингу в зоні діяльності підприємства», – повідомили також у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини