НАТО розробляє план дій у разі нападу РФ на Україну, – МЗС

17:10 1 листопада 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив у п’ятницю, 1 листопада: «Є спеціальний штаб, який знаходиться не в Брюсселі, а в Монсі, де відбувається планування на випадок агресії, включаючи пряму».

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив сьогодні на брифінгу: «Співпраця на рівні військового керівництва Генштабу ЗСУ та Головного військового комітету НАТО досить активна. Задача цієї військової частини Альянсу – планування на випадок агресивних військових дій. Є спеціальний штаб, який знаходиться не в Брюсселі а в Монсі, де відбувається планування на випадок агресії, включаючи пряму. Українські військові не тільки залучені, вони служать безпосередньо в Монсі, є декілька людей, завдання яких – донести всю інформацію для військового планування дій Альянсу на випадок агресії в будь-якій точці світу, але, безумовно, зараз пріоритетом є український напрямок».

Натомість віцепрем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба зазначив, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо позиції НАТО у випадку відкритої агресії РФ проти України: «Якби Україна була членом НАТО, тоді б була задіяна стаття 5 про колективну оборону, і НАТО мало б усіма доступними засобами захищати Україну як одного із союзників. Власне, цього ми стратегічно прагнемо, коли говоримо про членство в НАТО. Але оскільки ми поки що не є членами НАТО, то йдеться лише про те, яку допомогу може надати Альянс для зміцнення сектору безпеки і оборони України. І в цьому плані у нас є абсолютне узгоджене бачення з нашими партнерами».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу