Надзвичайна ситуація в Стебнику стане предметом обговорення на сесії Львівської облради

12:15 4 жовтня 2017 р.

Фото до новини


Фото: oblrada.lviv.ua

В облраді запевнили: «На засідання сесії запросять фахівців-екологів, представників служби надзвичайних ситуацій, обленерго, служби автомобільних доріг, керівництво «Полімінералу», науковців, представників місцевої влади».

У прес-службі Львівської обласної ради стверджують: «Надзвичайна ситуація в Стебнику стане предметом обговорення на сесії Львівської облради Напередодні чергової сесії Львівської обласної ради відбудеться розширене засідання комісії з питань екології та природних ресурсів для обговорення ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та підготовки пропозицій стосовно ліквідації наслідків техногенного лиха».

«Відповідне рішення ухвалили 3 жовтня під час виїзду безпосередньо на місце просідання поверхні за участі першого заступника голови обласної ради Андрія Білоуса, голови екологічної комісії Юрія Гудими, керівників департаменту екології та держекоінспекції, депутатів обласної ради. На засідання запросять фахівців-екологів, представників служби надзвичайних ситуацій, обленерго, служби автомобільних доріг, керівництво «Полімінералу», науковців, представників місцевої влади», – повідомили також в облраді.

Перший заступник голови обласної ради Андрій Білоус наголосив: «Найближчим часом від Івано-Франківського національного університету нафти і газу очікуються результати моніторингу та досліджень по периметру обвалу для того, щоб з’ясувати чи є небезпека подальших обвалів, зокрема у напрямку дороги. На найближчій сесії Львівської облради ми обов’язково заслухаємо інформацію про стан карстових порід в зоні рудника та чи нема загрози для мешканців найближчих населених пунктів. Також нам потрібно розглянути можливість залучення, окрім іванофранківських науковців, Інституту «Гірхімпром», іноземних фахівців, зокрема німецької фірми «Кутек», яка спеціалізується на дослідженнях саме такого характеру. Це дозволить нам також скористатися коштами міжнародної технічної допомоги, які виділяються на екологічні проблеми».

Голова профільної комісії Юрій Гудима підкреслив: «Обласна рада підготує звернення до Кабінету міністрів щодо виділення коштів на подолання надзвичайної ситуації, яка склалася в регіоні, а також прийме рішення щодо подальших дій на запобігання негативного розвитку подій». 

«Обвал карстових порід у зоні рудника № 2ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» відбувся 30 вересня. Як зазначили у Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув був прогнозований та відбувся через невиконання приписів підприємством», – поінформували також у прес-службі Львівської облради.

Як інформував «ЩЛ», велетенське провалля на Львівщині налякало жителів Стебника.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини