На звалищі Львова розпочали облаштовувати свердловини

09:45 13 червня 2018 р.

Світлина з архіву

Світлина з архіву
Фото: varianty.lviv.ua

У міськраді запевнили: «На полігоні твердих побутових відходів у селі Великі Грибовичі проводяться роботи з облаштування 15 пілотних свердловин для визначення кількісних і якісних характеристики біогазу та динаміки його утворення».

Про це повідомили в середу, 13 червня, в прес-службі Львівської міськради. Керівник департаменту з питань поводження з відходами ЛМР Сергій Сало конкретизував: «На полігоні в селі Великі Грибовичі проводяться роботи по бурінню 15 моніторингових свердловин, глибиною до 20−25 метрів і діаметром 600 міліметрів. Роботи проводить підрядна організація ТОВ «Науково-виробнича фірма «Інгаз» на підставі договору, укладеного з ЛКП «Збиранка» за результатами тендеру».

Сергій Сало також розповів: «Ці роботи проводяться з метою прийняття правильного рішення, яке буде закладене в комплексному проекті рекультивації полігону. На основі отриманих результатів зможемо визначити, що роботи з біогазом. Державними будівельними нормами (ДБН) передбачено два можливі варіанти використання біогазу: енергетичний – виробництво теплової або електричної енергії, або спалювання, якщо цього біогазу є небагато».

Керівник департаменту з питань поводження з відходами ЛМР Сергій  Сало також поінформував: «Отож, щоб прийняти правильне рішення щодо використання біогазу – чи його використовувати в енергетичних цілях, чи спалювати, за рекомендаціями французької компанії «Egis», проводяться роботи по бурінню свердловин. Зараз проводиться буріння, після чого буде здійснено відбір біогазу і проведення моніторингу біогазу на предмет кількісних і якісних характеристик».

Сергій Сало також запевнив: «Ми будемо мати технічний звіт, у якому буде прописано характеристики біогазу, динаміка його утворення в залежності від пори року і погодних умов, і пропозиції, що з ним робити. З кожної з свердловин буде здійснено відбір проб для аналізу, і такі проби будуть проводитися з певною періодичністю для проведення моніторингу. Тобто перші результати ми будемо мати після першого відбору проб, а далі буде уточнення щодо стабільності утворення біогазу. Ці пропозиції будуть закладені в комплексний проект з рекультивації полігону»

У міськраді також нагадали: «Оголошення тендеру на коригування проектної документації з рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі відбулося 27 квітня 2018 року на сайті електронних закупівель «ProZorro». За результатами аукціону, який відбувся 15 травня, потенційним переможцем визначено ТОВ «Діпрокомунбуд» (Харків). 21 травня на сайті «ProZorro» було повідомлено, що ТОВ «Діпрокомунбуд» стало офіційним переможцем тендеру.

«ТОВ «Діпрокомунбуд» має досвід проведення таких робіт, зокрема проектували реконструкцію звалища твердих побутових відходів у Балаклії в Харківській області площею 17,9 га у 2014 році. Проектували нове будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії у Дергачах у Харківській областіу 2017 році. З ТОВ «Дніпрокомунбуд» було підписано договір на виконання робіт з коригування проектної документації з рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі. Договір включає повний комплекс робіт з розробки проекту коригування та проходження експертизи. Замовником робіт є ЛКП «Збиранка», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів