На Яворівщині завершилися міжнародні маневри

14:55 18 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: Василь Лабай

Військові навчання, які тривали близько двох тижнів, проходили під наставництвом канадських інструкторів за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Литви та Польщі.

Підполковник Василь Лабай з регіонального медіа-центру міністерства оборони України повідомив у п’ятницю, 18 листопада, «Щоденному Львову», що сьогодні на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівському полігоні) успішно завершилося багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова арка-2016». Ці маневри, які тривали близько двох тижнів, проходили під наставництвом канадських інструкторів за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Литви та Польщі.

Україну на навчанні представили воїни десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, що входить до складу приданих підрозділів Литовсько-Польсько-Української бригади. За словами співкерівника навчань з української сторони, підполковника Ігора Скибюка, українські десантники, весь процес планування та прийняття рішень здійснювали згідно з євроатлантичними процедурами.

Він також наголосив: «Важливо відзначити, що штатна структура десантно-штурмового батальйону була адаптована відповідно до структури НАТО. Місцевість, на якій розгорталися події командно-штабного навчання, – конкретний регіон держави. Це було зроблено для того, аби наші військовослужбовці мали можливість «прив’язатися» до місцевості та, відповідно, могли більш реалістично і детально діяти».

У ході військового вишколу, який об’єднав понад двісті армійців із чотирьох країн світу, було злагоджено та синхронізовано процедури, порядок забезпечення і подальшого виконання завдань приданих до багатонаціональної бригади українського, польського і литовського батальйонів. Також військовослужбовці вдосконалили свої практичні навички під час проведення стабілізаційних та миротворчих операцій.

Як повідомив співкерівник навчання з канадської сторони підполковник Джон Вудгейт, сценарій військових маневрів розроблений канадськими військовими фахівцями, був динамічним, реалістичним та складним. Він також зазначив: «Під час навчань були створені можливості для військовослужбовців з різних країн співпрацювати, вчитися і ділитися досвідом. Сценарій навчання відповідав тим загрозам та викликам, які найбільш типові для сучасних збройних конфліктів в усьому світі. Ми задоволені рівнем результатів, який був досягнутий усіма учасниками вишколу».

На урочистості з нагоди завершення навчання прибули військові високоповажні особи з країн-учасниць серед яких командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС України – полковник Володимир Шворак, командувач сухопутних військ Литовської Республіки – бригадний генерал Вальдемарас Рупшіс, командир Литовсько-Польсько-Української бригади – полковник Збройних Сил Польщі Зенон Бжушко та командир 5-ї дивізії Збройних Сил Канади – бригадний генерал Карл Тюрен. Гості відвідали розгорнутий командний пункт Литовсько-Польсько-Української бригади, який виконує операції під керівництвом заступника командира Литовсько-Польсько-Української бригади –  полковника Володимира Юданова.

Вони взяли участь у брифінгу командира десантно-штурмового батальйону майора Олега Баляса, оглянули роботу інших секцій та підрозділів, що беруть участь та відповідають за організацію і проведення навчання, поспілкувалися з учасниками «Кленової арки-2016». Під час церемонії закриття багатонаціональних навчань кращих військовослужбовці було нагороджено пам’ятними відзнаками.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини