На площі Ринок у Львові попередили обвал

11:10 10 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

На декорованому аттику будинку Корнякта виявили великі тріщини.

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 10 листопада, що на будинку Корнякта на площі Ринок, 6 убезпечили від можливого обвалу скульптури – накрили їх спеціальними сітками та захисними оболонками, які зафіксували спеціальними ременями, щоб ті не впали на перехожих. 

Як зазначили у Німецькому товаристві міжнародного співробітництва «GIZ», кам’яниця на площі Ринок, 6, знана як будинок Корнякта, є одною з небагатьох будівель історичного середмістя, де ще зберігся ренесансний декорований аттик. Однак, через своє розташування на відкритому місці елементи аттику зазнають надзвичайно сильного впливу довколишнього середовища і погодних умов.

Упродовж століть скульптури усіляко намагались рятувати, застосовуючи шкідливі для природного каменю цемент та залізні кріплення. Але таким чином руйнування матеріалу було лише прискорене.

Експерт з реставрації каменю в проекті Дірк Брюґеманн-Булґаков пояснив: «При оцінці актуального стану ми констатували, що окремі частини аттику мають великі тріщини і через це перебувають під загрозою обвалу і є небезпечними для здоров’я і життя перехожих. Статична стабільність окремих елементів порушена, вони (солдати, дельфіни) можуть впасти в будь-який момент. Територія перед будинком відкрита для всіх і використовується, зокрема, як вхід у музей. Через це потрібно негайно діяти».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини