На Львівщині завершуються черговий цикл підготовки українських підрозділів

17:45 14 грудня 2017 р.


Фото: asv.gov.ua

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ проходить фінальний етап підготовки батальйону однієї з механізованих бригад Збройних Сил України, вишкіл якого відбувається за програмою «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна».

Про це повідомили сьогодні, 14 грудня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також розповіли: «У рамках цієї програми до підготовки українських військовослужбовців залучені військові інструктори зі Збройних сил США, Канади, Польщі, Литовської Республіки й Данії. Підсумком 55-деного циклу підготовки для українського підрозділу є батальйоні тактичні навчання. Передували їм інтенсивні індивідуальні та колективні тренування, з поступовим злагодженням відділень, взводів й ротними тактичним навчаннями».
Начальника одного з відділів Навчального центру підготовки підрозділів Міжнародного центру миротворчості та безпеки, підполковник Максим Клуник, зазначив: «Це вже другий цикл підготовки, в якому роль інструкторів виконують виключно українські військовослужбовці.Тепер наші колеги – іноземні військові фахівці, на відміну від того, як це відбувалось раніше, діють виключно у ролі спостерігачів та кураторів, — підкреслив він».
У військовій академії також повідомили: «Зараз батальйон Збройних Сил України у повному складі зі штатним озброєнням й технікою повинен довести свою готовність не просто виконувати завдання за призначенням, але й діяти за стандартами армій НАТО. За сценарієм, батальйон висувається з району зосередження до району зайняття оборони. На цьому шляху підрозділ, який імітує дії противника, влаштовує для українських воїнів цілу низку випробувань та несподіванок: від натовпу «незадоволених місцевих мешканців», котрі намагаються не допустити колони техніки в район виконання завдань, до застосування вибухових пристроїв та непередбачуваних засідок».
«Дії військовослужбовців батальйону, який проходить вишкіл, оцінюють іноземні інструктори. А для більш об’єктивної оцінки дій підрозділу як його бійці, так і «бойовики ворожого угруповання» використовують сучасну лазерну систему імітації стрільби «MILES». Якщо в ході сутичок або через необачність розвідувальних дозорів хтось із бійців умовно буде знищений чи нападники виведуть з ладу якусь одиницю техніки, то вони на певний час припиняють свою участь у навчанні. Тож мова ведеться про досягнення якомога реалістичного середовища навчання. Іноземні інструктори, своєю чергою, достатньо високо оцінюють дії українського механізованого батальйону», – поінформували також у військовій академії
Куратором однієї з українських механізованих рот, сержант Збройних Сил Канади Маріо Ларока, запевнив: «Значно зріс рівень індивідуальної підготовки українських військовослужбовців, водночас є потреба у вдосконалені деяких їхніх навичок з орієнтування на місцевості. Українські солдати дуже сильно вмотивовані до опанування нових знань й навичок. Вони добре сприймають нашу методику підготовки, — розповів він. — Та й загалом, я бачу в Українському війську разючі зміни на краще. Насамперед, оснащення новим сучасним озброєнням. До прикладу, цей підрозділ вже має на озброєнні потужні БТР-4. Також суттєво поліпшились тактичні дії українських воїнів. Можу з впевненістю сказати, що вони вчаться у нас, але ми водночас вчимось у них. Це надзвичайно корисний обмін досвідом».
«Завершиться цей цикл підготовки 20 грудня, після чого український батальйон відбуде до пункту своєї постійної дислокації, а іноземці візьмуть коротку перерву на новорічні й різдвяні свята. Наступний підрозділ Збройних Сил  України прибуде для підготовки до Міжнародного центру миротворчості та безпеки вже о другій половині січня 2018 року», – повідомили також у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та опублікували фоторепортаж із навчань.

dailylviv.com

До теми

11:49 24 вересня 2021 р.

У Львові репресовані щомісяця отримуватимуть по 2000 гривень від міста

Виконавчий комітет міськради прийняв рішення про надання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 тисячі гривень особам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу