На Львівщині запровадили режим надзвичайної ситуації

08:20 24 березня 2020 р.


Фото: nationalcorps.org

Відповідно до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 00.00 двадцять четвертого березня у Львові та області запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Про це, як повідомили у Львівській міськраді, розповів міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив: «Головне питання – чи працюватимуть підприємства, які працювали сьогодні? Відповідь – так працюватимуть! Рішення про закриття ніхто не приймав. Більше деталей згодом».

У юридичному департаменті ЛМР пояснили: «Закон визначає поняття надзвичайна ситуація, як обстановку на окремій території, за якої порушуються нормальні умови життя населення. Не слід плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом, який є особливим правовим режимом та означає додаткові повноваження для органів влади і низку обмежень конституційних прав людей».

Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич наголосила: «Отже, оголошення надзвичайної ситуації на території області, в тому числі й міста Львова, по суті є підтвердженням того стану, в якому існує Львівщина на сьогодні, і не внесе якихось особливих коректив в процес життєдіяльності міста. Міська влада робила і робить все для того, щоб захистити своїх мешканців від коронавірусу. При цьому просимо усіх бути свідомими та відповідальними і дотримуватися усіх заходів безпеки для убезпечення себе і своїх рідних».

У Львівській міськраді також розповіли про те, що повинна й може робити влада під час надзвичайної ситуації:

«Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, які можуть впливати на життя людей в часи пандемії вірусу:

надання екстреної медичної допомоги постраждалим і транспортування їх до закладів охорони здоров'я;

евакуація або відселення постраждалих;

санітарна обробка населення та спеціальна обробка одягу, техніки, обладнання, засобів захисту, будівель, споруд і територій, які були заражені;

надання медичної допомоги постраждалим, здійснення санітарно-протиепідемічних заходів, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;

запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину;

надання психологічної та матеріальної допомоги постраждалим, проведення їх медико-психологічної реабілітації;

забезпечення громадського порядку;

соціальний захист постраждалих.

Влада має створювати і підтримувати мінімально необхідні умови для збереження життя і здоров'я населення в зоні надзвичайної ситуації. Зокрема, йдеться про забезпечення населення водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності, виробами медичного призначення та ліками, комунально-побутовими послугами, а також транспортним та інформаційним забезпеченням».

Як інформував «ЩЛ», у Львові ушпиталили з підозрою щодо коронавірусу 61 пацієнта.

dailylviv.com

До теми

19:25 4 грудня 2020 р.

Ярмарки, ТРЦ, кінотеатри: що очільники міст та ОДА пропонують закрити на карантин

Уряд розробляє перелік можливих протиепідемічних обмежень, зокрема, враховуючи відповіді та пропозиції, які в опитуванні надали голови міст та обласних державних адміністрацій.

Рубрика: Ситуації

16:26 4 грудня 2020 р.

На Львівщині забудовують сільгоспземлі

Про те, що на землях сільськогосподарського призначення, схоже, ведуть будівельні роботи, департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА повідомив житель села Кам’янопіль на Пустомитівщині.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу