На Львівщині запровадили режим надзвичайної ситуації

08:20 24 березня 2020 р.

  • 0


Фото: nationalcorps.org

Відповідно до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 00.00 двадцять четвертого березня у Львові та області запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Про це, як повідомили у Львівській міськраді, розповів міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив: «Головне питання – чи працюватимуть підприємства, які працювали сьогодні? Відповідь – так працюватимуть! Рішення про закриття ніхто не приймав. Більше деталей згодом».

У юридичному департаменті ЛМР пояснили: «Закон визначає поняття надзвичайна ситуація, як обстановку на окремій території, за якої порушуються нормальні умови життя населення. Не слід плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом, який є особливим правовим режимом та означає додаткові повноваження для органів влади і низку обмежень конституційних прав людей».

Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич наголосила: «Отже, оголошення надзвичайної ситуації на території області, в тому числі й міста Львова, по суті є підтвердженням того стану, в якому існує Львівщина на сьогодні, і не внесе якихось особливих коректив в процес життєдіяльності міста. Міська влада робила і робить все для того, щоб захистити своїх мешканців від коронавірусу. При цьому просимо усіх бути свідомими та відповідальними і дотримуватися усіх заходів безпеки для убезпечення себе і своїх рідних».

У Львівській міськраді також розповіли про те, що повинна й може робити влада під час надзвичайної ситуації:

«Роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, які можуть впливати на життя людей в часи пандемії вірусу:

надання екстреної медичної допомоги постраждалим і транспортування їх до закладів охорони здоров'я;

евакуація або відселення постраждалих;

санітарна обробка населення та спеціальна обробка одягу, техніки, обладнання, засобів захисту, будівель, споруд і територій, які були заражені;

надання медичної допомоги постраждалим, здійснення санітарно-протиепідемічних заходів, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;

запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину;

надання психологічної та матеріальної допомоги постраждалим, проведення їх медико-психологічної реабілітації;

забезпечення громадського порядку;

соціальний захист постраждалих.

Влада має створювати і підтримувати мінімально необхідні умови для збереження життя і здоров'я населення в зоні надзвичайної ситуації. Зокрема, йдеться про забезпечення населення водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності, виробами медичного призначення та ліками, комунально-побутовими послугами, а також транспортним та інформаційним забезпеченням».

Як інформував «ЩЛ», у Львові ушпиталили з підозрою щодо коронавірусу 61 пацієнта.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:34 27 березня 2020 р.

В Україну з Польщі проходять пішки

Аби прискорити оформлення громадян України на в’їзд в Україну на кордоні з Польщею та розвантажити цей напрямок, прикордонники прийняли безпрецедентне рішення – відкрити піший напрямок руху поряд з пунктом пропуску «Краківець».

Рубрика: Ситуації

19:08 27 березня 2020 р.

Держприкордонслужба повідомила про ситуацію з чергами на кордоні

Сьогодні у пунктах пропуску на кордоні з Польщею значно зросла кількість громадян України, які прибули без власного транспорту. У зв’язку з цим, а також через додаткові контрольно-профілактичні заходи спостерігається накопичення людей у пунктах пропуску суміжних країн.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу