На Львівщині відбулася наймасштабніша публічна утилізація алкогольних напоїв

15:48 26 лютого 2020 р.


Фото: pravda.com.ua

У Винниках відбулася наймасштабніша в історії України публічна утилізація алкогольних напоїв.

Про це повідомили в середу, 26 лютого, на «урядовому порталі», де також розповіли, що на спеціалізованому підприємстві, відібраному міжрегіональним управлінням Мін’юсту відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», знищено майже 14 тонн або понад 37 тисяч пляшок алкоголю вартістю близько чотирьох мільйонів гривень. Знищення відбувалося за участі спеціальної комісії з відеофіксацією процесу та з наданням у разі необхідності доступу до електронної форми відеозапису.

Напої були вилучені в межах виконавчого провадження про конфіскацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які не відповідають вимогам ДСТУ та обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають встановленому зразку. Йдеться про підроблену горілку марок «Чарка золота», «Чарка срібна», «Золота пшеничка», «Лісова пісня», «Велика княгиня Ольга», «Великий князь Мономах», «Синяя лошадь», «Будьмо», «Забава», «Рідна столиця», «Максимум», яку службові особи одного із ТОВ зберігали в складському приміщенні з метою збуту.

Раніше Кабінет Міністрів України схвалив розроблену Міністерством юстиції постанову про вдосконалення порядку розпорядження підакцизними товарами (алкогольні напої, тютюнові вироби), що перейшли у власність держави, в тому числі шляхом їх конфіскації. Адже у зв’язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих підакцизних товарів останні потрапляли на ринок повторно, що наражало на небезпеку споживачів та призводило до недоотримання доходів до державного бюджету.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив: «Як ми і обіцяли, конфісковані підакцизні товари більше не потраплятимуть повторно на ринок. Завдяки удосконаленню законодавства порядок утилізації цих товарів став абсолютно прозорим та зрозумілим. Сьогодні ми знищуємо майже 14 тонн конфіскованих алкогольних напоїв, які були виготовлені незаконно. Це найбільша в історії України публічна утилізація алкоголю. Невідомо, які наслідки мало б потрапляння такого «самопалу» на прилавки магазинів. Ми забезпечимо знищення цієї продукції, всі дії будуть задокументовані та зафіксовані на відео, щоб ні в кого не виникло сумнівів стосовно долі цього конфіскату».

Натомість у Львівській міськраді повідомили в середу, 26 лютого, що в.о. директор «Львівводоканал» Дмитро Ванькович зазначив: «Жодних офіційних звернень про утилізацію алкоголю на міських очисних спорудах «Львівводоканалу» до підприємства не надходило. Були лише телефонні дзвінки щодо гіпотетичної можливості такої утилізації на наших очисних. Проте жодного офіційного звернення, у якому було б вказано, зокрема, об’єми алкоголю та хімічний склад, до нас не надходило. Лише маючи такі дані, наші технічні служби зможуть проаналізувати та дослідити, чи це не вплине на процес біологічного очищення стічної води.

Тобто, лише після офіційного звернення із зазначеннмя відповідної інформації, ми можемо зрозуміти і дати відповідь щодо нашої спроможності це зробити без негативного впливу на процес очищення стічних вод».

Як інформував «ЩЛ», у Львові прикрили підпільний цех з виготовлення фальсифікованого алкоголю.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу