На Львівщині третина суддів – без повноважень: справи не ведуть, але зарплату отримують (відео)

14:00 10 грудня 2015 р.

У Львівській області є 251 суддя. Але 52 з них не мають повноважень. Справи, які би вони мали розглядати, тепер покладені на їхніх колег, які прийняли присягу. А ось зарплату всі судді отримують однаково.

Про це сьогодні, 10 грудня, під час прес-конференції на тему:

«Оцінка судів Львівської області від користувачів їхніх послуг. Результати незалежного дослідження», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомила заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марія Коник.

- Станом на сьогодні третина суддів – без повноважень. У них закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді, а Верховна Рада зволікає з призначенням їх на посади безстроково. Зараз у районному суді може бути четверо суддів, і якщо один з них без повноважень, то на інших збільшується навантаження, - каже вона.

Так, за словами Марії Коник, зараз працює суд у Червонограді. А ось Золочівський районний суд не розглядав жодної справи впродовж двох місяців, аж поки один суддя не прийняв присягу.

- Тепер він один мусить розглядати всі справи. А коли приведуть до присяги інших – невідомо, - каже вона.

Така ж ситуація і в Залізничному суді Львова.

- Там з тринадцяти суддів працюють тільки шестеро. Одного відсторонили через відкриття проти нього кримінальної справи, ще хтось – у декреті. А інші не мають повноважень. Причому, зарплату отримують однакову: як ті, хто веде справи, так і ті, які їх не ведуть, - каже вона.

За словами заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області у багатьох суддів повноваження закінчилися ще у 2014 році, у кого в квітні, у кого у вересні. Є і такі судді, в яких повноваження закінчуються наприкінці цього місяця. І коли Верховна Рада та Президент почнуть приводити суддів до присяги – невідомо

 


Відео: Львівськимй прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:17 26 жовтня 2020 р.

На Львівщині членкиня дільничної комісії втратила свідомість

25 жовтня близько 21.00 у селі Глухів Сокальского району представниці однієї з дільничних виборчих комісій Ользі Масловській стало погано під час підрахунку голосів і вона втратила свідомість.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу