На Львівщині тренувалися знищувати командний пункт терористів (+відео)

18:30 1 липня 2016 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Британський майор Гаррі Стрім відзначив активність та швидкість дій учасників навчання.

«На Львівщині тривають активні тренування у рамках українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2016», — повідомили сьогодні, 1 липня, в прес-службі Міноборони України, де також розповіли подробиці:

«Зокрема, 30 червня, особовий склад взводів морської піхоти, РХБ захисту та оперативного забезпечення разом із підрозділом Збройних сил Болгарії виконували завдання щодо організації служби на блокпості, взяття під контроль населеного пункту та зачистки бази «бойовиків». Старший офіцер-інструктор відділу підготовки підрозділів центру підготовки підрозділів МЦМБ, майор Ігор Піка, розповів:

«Тактична вправа складалася з декількох елементів. Спочатку особовий склад мав оволодіти умовним «блокпостом» та організувати на ньому контрольно-перепускний режим та огляд техніки. Згодом, при підтримці штатної бронетехніки, висунулись у бік «населеного пункту» і провести огляд будівель. Останнє завдання — локалізація та зачистка пункту управління «бойовиків».

Завдання було складним і комплексним. Покладатися виключно на попередній досвід, здобутий у боях на Донбасі, не варто, адже на війні обставини постійно змінюються і шансів на те, що якась ситуація матиме повторення — не варто. Потрібно ретельно розраховувати кожен крок і слідувати плану.

Багато залежить від того, як командир організує тактичні дії своїх підлеглих та комунікацію між відділеннями. Крім того, для учасників заняття підготовлено багато неприємних сюрпризів збоку бійців загону «OPFOR», який позначає дії умовного противника».

Першими до виконання завдання приступили українські морпіхи та взвод підрозділу оперативного забезпечення при підтримці трьох БТР-80. Зі слів українських та іноземних інструкторів, які спостерігали за ходом виконання вправи, першим позитивним моментом у відпрацюванні завдання «чорними беретами» було те, що командир взводу організував тактичний брифінг, де окремі завдання отримало кожне відділення.

Відтак, перед початком висування кожен боєць знав свій маневр.В учасників заняття було декілька спроб для виконання цієї вправи. Втім, жоден з підрозділів не здобув легкої перемоги.

Курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які виконували роль «поганих хлопців», добре організували оборону та не шкодували для зустрічі штурмових груп ані холостих набоїв, ані піротехніки для імітації вибухів гранат та мінометних мін. До того ж, вдалися й до прийомів психологічного впливу. 

Зокрема, перед в’їздом до «селища» зімітували дії агресивно налаштованого натовпу «цивільного» населення, блокуючи рух техніки та закидаючи пляшками солдатів. Втім, морпіхи, які першими відпрацьовували вправу, змогли швидко розсіяти провокаторів та продовжити виконання завдання.

«Село» взяли під контроль, обстеживши кожну будівлю та локалізувавши усіх осіб всередині. Відбувся й перший вогневий контакт, адже неподалік у лісі «OPFOR» влаштував засідку.

Офіцер-інструктор, підполковник Максим Клунник, відзначив: «Кожен з учасників заняття має на собі прилади системи імітації двостороннього вогневого контакту «MILES». Тож нам досить легко визначити результативність дій кожного військовослужбовця. З датчика, закріпленого на амуніції бійця, дані про результативні постріли та влучання у нього зчитуються за допомогою спеціального приладу. Згодом, на основі цих даних, під час детального розбору заняття ми доводимо помилки до кожного бійця підрозділу».

Під час штурму в усіх підрозділах були й умовно «поранені» та «вбиті», а також виведена з ладу бронетехніка підрозділу. Втім, дісталося й «терористам»: «чорні берети», взявши будівлю «командного пункту», захопили і двох полонених. Власних «поранених» морпіхи, реагуючи на ввідні від інструкторів, евакуювали на БТР-80.

Інструктор програми JMTG-U офіцер Збройних сил  Великої Британії,майор Гаррі Стрім, відзначив активність та швидкість дій учасників навчання. Зі слів іноземного військового, українські бійці та інші представники працюючи в одній команді, продемонстрували злагодженість дій та уміння ефективно працювати в команді».

dailylviv.com

До теми

16:36 29 червня 2022 р.

Завтра, 30 червня, Львів попрощається з Героями Едуардом Керімовим та Михайлом Міхеєвим

Завтра, 30 червня, Львів попрощається з Героями Едуардом Керімовим та Михайлом Міхеєвим, які загинули у боротьбі з російськими окупантами. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Поховають військовослужбовців на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Ситуації

10:22 29 червня 2022 р.

П'ять разів піднімалася в небо: авіація ЗСУ розбила ворога на межі двох областей

Українські штурмовики та вертольоти 5 разів піднімалися в небо на півдні, щоб завдати авіаударів по скупченню живої сили та техніки російських загарбників. Українські захисники ліквідували 22 росіянина та РСЗВ "Ураган".

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу