На Львівщині тренувалися штурмувати штаб терористів (відео)

23:35 30 червня 2016 р.


Фото: Володимир Скоростецький

На Яворівському полігоні навчалися брати під контроль населений пункт та зачищувати базу бойовиків.

«Тривають активні тренування у рамках українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2016». Зокрема, 30 червня особовий склад взводів морської піхоти, РХБ-захисту та оперативного забезпечення разом із підрозділом Збройних сил Болгарії виконували завдання щодо організації служби на блокпості, взяття під контроль населеного пункту та зачистки бази «бойовиків», – поінформував сьогодні, 30 червня, «Щоденному Львову», підполковник Володимир Скоростецький з прес-групи навчання «Репід Трайдент-2016», який також розповів подробиці:

«Старший офіцер-інструктор  відділу підготовки підрозділів центру підготовки підрозділів МЦМБ майор Ігор Піка повідомив: «Сьогоднішня тактична вправа складається з декількох елементів. Спочатку особовий склад має оволодіти умовним «блокпостом» та організувати на ньому контрольно-перепускний режим та огляд техніки. Згодом, при підтримці штатної бронетехніки, висунутись у бік «населеного пункту» і провести огляд будівель. Останнє завдання – локалізація та зачистка пункту управління «бойовиків». Задача складна та комплексна. Покладатися виключно на попередній досвід, здобутий у боях на Донбасі, не варто, адже на війні обставини постійно змінюються і шансів на те, що якась ситуація матиме повторення – не варто». 

Потрібно було ретельно розраховувати кожен крок і слідувати плану. Багато залежить від того, як командир організує тактичні дії своїх підлеглих та комунікацію між відділеннями. Крім того, для учасників заняття підготовлено багато неприємних сюрпризів збоку бійців загону «OPFOR», який позначає дії умовного противника. 

Першими до виконання завдання приступили українські морпіхи та взвод підрозділу оперативного забезпечення при підтримці трьох БТР-80. Зі слів українських та іноземних інструкторів, які спостерігали за ходом виконання вправи, першим позитивним моментом у відпрацюванні завдання «чорними беретами» було те, що командир взводу організував тактичний брифінг, де окремі завдання отримало кожне відділення.

Відтак, перед початком висування кожен боєць знав свій маневр. В учасників заняття було декілька спроб для виконання цієї вправи. Втім, жоден з підрозділів не здобув легкої перемоги. 

Курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які виконували роль «поганих хлопців», добре організували оборону та не шкодували для зустрічі штурмових груп ані холостих набоїв, ані піротехніки для імітації вибухів гранат та мінометних мін. До того ж, вдалися й до прийомів психологічного впливу, які полюбляють експлуатувати бойовики.

Зокрема, перед в’їздом до «селища» зімітували дії агресивно налаштованого натовпу «цивільного» населення, блокуючи рух техніки та закидаючи пляшками солдатів. Втім, морпіхи, які першими відпрацьовували вправу, змогли швидко розсіяти провокаторів та продовжити виконання завдання.

«Село» взяли під контроль, обстеживши кожну будівлю та локалізувавши усіх осіб всередині. Відбувся й перший вогневий контакт, адже неподалік у лісі «OPFOR» влаштував засідку.

Офіцер-інструктор підполковник Максим Клунник зазначив: «Кожен з учасників заняття має на собі прилади системи імітації двостороннього вогневого контакту «MILES». То ж нам досить легко визначити результативність дій кожного військовослужбовця. З датчика, закріпленого на амуніції бійця, дані про результативні постріли та влучання у нього зчитуються за допомогою спеціального приладу. Згодом, спираючись на ці дані, під час детального розбору заняття ми доводимо помилки до кожного бійця підрозділу. 

Під час штурму в усіх підрозділах були й умовно «поранені» та «вбиті», а також виведена з ладу бронетехніка підрозділу. Втім, дісталося й «терористам»: «чорні берети», взявши будівлю «командного пункту», захопили і двох полонених. Власних «поранених» морпіхи, реагуючи на ввідні від інструкторів, евакуювали на БТР-80.

Інструктор програми JMTG-U офіцер Збройних сил Великобританії майор Гаррі Стрім відзначив активність та швидкість дій учасників навчання. Зі слів іноземного військового, українські бійці вразили його злагодженістю дій та умінням працювати в команді. 

Іноземний військовий зазначив: «Українці, американці, англійці, та представники інших націй працюючи в одній команді завжди знайдуть можливість покращити ситуацію. Тут ми тренуємось разом для спільного результату».

dailylviv.com

До теми

14:08 12 квітня 2021 р.

Великдень та День Львова будуть у незвичному форматі, - штаб з протидії коронавірусу

Сьогодні, 12 квітня, відбулось чергове засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому обговорили питання вакцинації у Львові, проведення найближчих заходів в місті та протокол завтрашнього засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу