На Львівщині стартувало міжнародне навчання «Кленова арка – 2016»

14:40 7 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Сьогодні, 7 листопада, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки понад двісті українських, польських, литовських та канадських військовослужбовців взяли участь у церемонії відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова арка – 2016».

Про це повідомили сьогодні, 7 листопада, в прес-службі міністерства оборони України, де також поінформували, що Збройні Сили України представляють на навчанні воїни львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ. За словами співкерівника навчань з української сторони, підполковника Ігора Скибюка, переважна більшість військовослужбовців-десантників мають досвід участі у бойових діях в районі АТО.

Підполковник Ігор Скибюк зазначив: «Багатонаціональне навчання «Кленова арка-2016» сприяє поглибленню співпраці та зміцненню відносин у військовій сфері між Україною, Польщею та Литвою. Українські військовослужбовці здобули цінний досвід бойових дій і готові ним поділитися з нашими військовими партнерами. Впевнений, що спільні зусилля будуть ефективними й успішними».

До маневрів на Львівщині залучений також особовий склад управління литовсько-польсько-української бригади під командуванням заступника її командира – полковника Володимира Юданова. А в ролі головних інструкторів та посередників виступають досвідчені офіцери Збройних Сил Канади.

Спікерівник навчання з канадської сторони, підполковник Джон Вудгейт, наголосив: «Роль канадських інструкторів під час «Кленової арки-2016» в першу чергу полягатиме у наданні наставництва для військовослужбовців литовсько-польсько-української бригади і приданих підрозділів задля досягнення повної оперативної готовності. Під час навчання військовослужбовці з різних країн співпрацюватимуть, навчатимуться і ділитимуться набутим досвідом».

Військові маневри «Кленова арка – 2016» триватимуть близько двох тижнів. Вони сприятимуть покращенню міжнародних військових відносин між збройними силами країн-учасниць і підвищенню рівня взаємодії багатонаціональних сил.

Керівник навчання, командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, полковник Володимир Шворак, підкреслив: «Розвиток подій у світі і Східній Європі засвідчив актуальність і необхідність проведення таких навчань, адже у наш час однією зі складових забезпечення національної безпеки є участь у системі колективної безпеки. Наявність підготовленої боєздатної військової складової є важливою умовою, яка здатна забезпечити дотримання міжнародного права і виконання міжнародних договорів. Ми демонструємо готовність та здатність спільно відповідати на гібридні загрози, тренуємо визначені багатонаціональні компоненти та національні елементи системи оборони в управлінні операціями з реагування на кризові ситуації». 

Планується, що під час «Кленової арки-2016» командний склад одного із батальйонів Високомобільних десантних військ, офіцери якого нещодавно повернулися з району проведення АТО, у складі багатонаціональної бригади набуде навиків для виконання операцій з підтримки миру. Також десантники опанують міжнародні операційні процедури у багатонаціональному військовому середовищі.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини