На Львівщині селянам уже увірвався терпець – вирішили самі ремонтувати дорогу (відео, оновлено)

09:56 19 листопада 2014 р.


Фото: golossokal.com.ua

Міст до Волсвина в Сокальському районі вже відреставрували за власні кошти і благодійні пожертви водіїв.

Найгірші дороги – на Львівщині, кажуть не лише львівські водії. Жителі області вдаються до різних протестів, але все марно.

Дороги і далі не ремонтують. Врешті терпець увірвався і люди вирішили самі навести лад на дорогах.

 «Прошу-перепрошую, збираємо гроші на ремонт дороги у селі Волсвин, якщо ваша ласка, то просимо зробити внесок». «Щиро дякуємо, щасливої дороги». Такими словами зустрічають і проводжають машини селяни з села Волсвин Сокальського району.

– Люди всякі є, хтось дає, а хтось – ні.

– Хтось – гривню, хтось – 50 копійок, а хтось – 20 гривень. Щось треба робити, бо так не може бути, – розповіли Галина Штибель і Марія Андрущенко, які чергують протягом дня на в ’їзді у село. У руках жінок – пакет із написом: «Шановні водії, допоможіть Волсвинській сільській раді відремонтувати дорогу».

Водій кожної другої-третьої машини відгукується на прохання. Міст до села Волсвин селяни вже відремонтували за власні кошти і благодійні пожертви водіїв. Ще місяць тому проїхати тут було неможливо.

Через село у світловий день, з 8 до 16 години, проїжджає більше 1200 машин. Спершу люди хотіли взагалі заблокувати проїзд, тоді б водіям довелося їхати в об’їзд і робити зайвих 50 кілометрів. Згодом вирішили самостійно взятись до справи. Самі здавали по 100 гривень і почали збір благодійних внесків із водіїв. Закупили будівельні матеріали і самі ремонтують дорогу.

«Хочу допомогти, щоб у селі був порядок. У нас теж є машина і ми постійно її ремонтуємо через ями. Тепер вже не треба так часто буде ремонтувати», – розповідає Марія Дубина.

«Увірвався терпець. Самі працюємо. Я на пенсії, маю час, кожен тут має, що робити», – каже Іван Василик.

Дорогу не ремонтували останні 20 років

Дорогу через село, яка з’єднує Сокаль і Червоноград зі Львовом, не ремонтували останні 20 років. Люди не розуміють, чому у Волинській області дороги у набагато кращому стані, аніж на Львівщині. Чому у сусідів ремонтують їх, а у них – ні.

«Дорога мала фінансуватись з обласного бюджету. Ми відремонтуємо 5 кілометрів дороги в селі і на під’їздах до села. Як давати собі раду з тими дорогами в Україні? Єдиного рецепту немає для держави. Якщо хтось думає, що хтось прийде і вам зробить, той помиляється. Треба спершу закотити рукава і вже тоді шукати, просити допомоги. Чекати допомоги і нічого не робити, це вже минулось», – каже Волсвинський сільський голова Віктор Притулко.

Мешканці інших сіл Сокальського району вирішили перейняти ініціативу волсвинців. Сільський голова каже, що їхня спроба вирішити проблему є прикладом децентралізації, на яку він покладає великі сподівання.

Але, звісно, якщо ця реформа буде дієвою, а не на папері. Бо окрім передання повноважень на місця, мають ще бути ресурси. Тобто за прикладом польського місцевого самоврядування, коли мешканці села чи міста визнають найважливіші для них питання – дорога, освіта, громадський порядок, комунальні проблеми.

Натомість ініціатива українських селян – відремонтувати шматок жахливої дороги за благодійні внески – привернула увагу різних контролюючих органів. Втім люди цим аж ніяк не переймаються.

Про це повідомляє в сьогоднішній публікації «На Львівщині селяни ініціювали благодійний внесок на ремонт дороги» кореспондент «Радіо Свобода» Галина Терещук.

dailylviv.com

До теми

16:45 12 травня 2021 р.

У селян на Львівщині забрали 19 га пасовища і перепродали одній людині

Біля головного управління Держгеокадастру у області пікетували люди із села Великі Передримихи. Вони вимагали, аби їм повернули пасовище, де вони випасають худобу. Ця територія має площу 19 гектарів.

Рубрика: Ситуації

15:53 12 травня 2021 р.

Галицькі митники розповіли про найпопулярніші контрабандні товари

Упродовж січня - квітня 2021 року підрозділи митниці виявили й припинили 809 порушень митних правил загальною вартістю предметів правопорушень 37,3 млн грн. Окрім того, до правоохоронних органів митниця надіслала 64 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

Рубрика: Ситуації

15:41 12 травня 2021 р.

Leopolis Jazz Fest: організатори повідомили про безпрецедентні правила карантинної безпеки

Цьогорічний фестиваль Leopolis Jazz Fest стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Проведення Leopolis Jazz Fest з дотриманням карантинних норм стане стартом відновлення культурного та економічного життя для країни, прикладом для інших концертних організаторів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу