На Львівщині розпочалися треті збори військових капеланів

18:00 18 червня 2019 р.


Фото: mil.gov.ua

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного впродовж 10 днів проходитимуть фахові курси майже 60 військових капеланів, які представляють фактично всі християнські конфесії України.

Про це повідомили у вівторок, 18 червня, в прес-службі міністерства оборони України, де також розповіли: «Священнослужителі опановуватимуть ази тактичної підготовки та медицини, психології, застосування засобів зв’язку, інженерної підготовки й мінної безпеки тощо. На думку організаторів, саме такий комплекс військових знань та навичок може знадобитись військовим капеланам під час виконання ними обов’язків в районі проведення операції Об’єднаних сил та під час повсякденної діяльності, адже вони здійснюють свою місію не лише у пунктах постійної дислокації військових частин, але й безпосередньо на лінії бойового зіткнення».

Тимчасовий виконувач обов’язків першого заступника начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України, капітан І-го рангу Андрій Коренько, зазначив: «Капелани мають володіти не лише знаннями з організації душпастирської опіки, але й обов’язково опанувати практичними навичками, притаманними військовій діяльності. Такі курси потрібні, в першу чергу, для того, щоб люди орієнтувалися, як діяти в бойовій обстановці, а також як поводитися у військовому колективі.

«Як відомо, військовий капелан не має права брати до рук зброї, але повинен знати, як надати першу медичну допомогу собі чи товаришу, побратиму», – розповів також Андрій Коренько. – Досвід двох попередніх курсів засвідчив, що цей захід потрібний. Ми проводимо його тут, адже МЦМБ має чудову навчально-матеріальну базу, викладацький склад, а також неабиякий досвід в організації душпастирської опіки».

Своєю чергою, старший офіцер відділу взаємодії із військовим капеланами Центру МПЗ ЗС України, підполковник Олексій Терещук, зазначив: «На курсах проходитимуть підготовку як штатні капелани, так і волонтери. Починаючи з 2014 року і до нині, в районі проведення Антитерористичної операції, а згодом операції Об’єднаних сил, на волонтерських засадах провели свої ротації понад чотири тисячі священиків. Офіційно ж інститут капеланства в армії виник у 2016 році.

«Те, що такі курси потрібні для священнослужителів, підтверджують й самі армійські душпастирі. Зокрема, на думку головного військового капелана Української церкви християн віри євангельської Рустама Фатулаєва, насамперед капелани повинні відчути повною мірою, що ж таке армія», – поінформували також у міністерстві оборони.

Рустам Фатулаєв підкреслив: «Більшість наших капеланів пройшли фронт, адже разом із бійцями вони перебувають з перших днів російської агресії проти України, знають, що таке війна не з чуток. Але військо це не лише війна, це і дисципліна, і вимогливість, і постійна підготовка. Тож дуже приємно, що такі курси організовано і для нас, військових капеланів».

dailylviv.com

До теми

18:53 28 червня 2022 р.

Ракети росіян влучили у СТО у Дніпрі, стадіон - у Миколаєві, ринок - в Очакові

Російські окупанти вдарили ракетою по СТО у Дніпрі. Унаслідок ракетного удару по Миколаєву пошкоджено військовий об'єкт, центральний міський стадіон та соціальну інфраструктуру.

Рубрика: Ситуації

17:17 28 червня 2022 р.

Завтра Львів прощається з Героєм Тарасом Веремеєм

Завтра, 29 червня, Львів попрощається з Героєм Тарасом Веремеєм, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, поховають військовослужбовця на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу