На Львівщині розпочалася ротація вертолітного загону Місії ООН у ДРК

17:45 17 жовтня 2018 р.

Фото до новини


Фото: mil.gov.ua

На Львівщині розпочалася чергова ротація 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН у Демократичній Республіці Конго.

Про це повідомили в середу, 17 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України, де також уточнили: «Під керівництвом начальника армійської авіації командування Сухопутних військ ЗС України, генерал-майора Ігоря Яременка, розпочинається чергова – дев’ята – ротація особового складу 118-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго. У Новому Калинові на Львівщині відбулося урочисте шикування українських миротворців, які замінять в африканській країні військовослужбовців попередньої ротації, які виконавши свою миротворчу місію, незабаром повернуться на Батьківщину».

«В урочистих проводах взяли участь представники командування армійської авіації, військової частини, органів місцевої влади, рідні і близькі миротворців. Благословив вертолітників на шляхетну справу забезпечення миру їхній духовний наставник – настоятель храму УПЦ КП рівноапостольного князя Володимира, отець Ярослав Фабіровський.

«Священик завершив свою проповідь словами та окропив кожного із миротворців «Нехай вашою обороною та захистом стане Господь миру та любові» та освяченою водою.  Успішного виконання поставлених завдань та щасливого повернення додому побажав своїм підлеглим командир 18-го ОВЗ льотчик-снайпер полковник Віталій Цапко. Він очолюватиме першу групу українських миротворців під час перельоту до міжнародного аеропорту «Гома» у ДР Конго», – поінформували також у міністерстві оборони.
Віталій Цапко зазначив: «Я не маю жодних сумнівів, що Україна вчергове доведе відданість своєму обов’язку держави-миротворця та надійність, як союзника і партнера, а військовослужбовці, які зразково виконують покладені на них завдання в ДР Конго, можуть бути впевнені, що їхня справа буде достойно продовжена».

«За словами начальника штабу й першого заступника командира 18-го ОВЗ полковника Максима Саміленка, кожен із миротворців 9-ї ротації пройшов відбір і своїм вмінням та сумлінністю виборов право представляти нашу державу на далекому африканському континенті. Позитивний висновок щодо фахової, морально-психологічної, фізичної підготовленості військовослужбовців підрозділу та їх готовність діяти, як єдиний організм зробили також комплексна комісія Генерального штабу Збройних Сил України та Головна інспекція Міністерства оборони України після завершення тритижневого бойового злагодження загону», – розповіли також у міністерстві оборони.

Полковник Максим Саміленко наголосив: «Особовий склад 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України чергової ротації є учасниками бойових дій на сході України, а більшість із них мають за плечима неодноразовий досвід участі у миротворчих операціях, тому їх готовність гідно нести звання миротворця є безсумнівною».

«Усім військовослужбовцям зі складу наступної ротації, які проходитимуть службу у непростих кліматичних та санітарно-епідеміологічних умовах, зроблені необхідні щеплення. Кожен пройшов військово-лікарську комісію, а весь льотний склад — лікарсько-льотну комісію», – поінформували також у міністерстві оборони.

«Після урочистого шикування військовослужбовці першої групи українських миротворців вирушили до Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. 250 військовослужбовців чергової ротації 18-го окремого вертолітного загону будуть переміщені двома рейсами до ДР Конго і двома рейсами у зворотному напрямку військово-транспортним літаком Іл-76 МД Повітряних Сил Збройних Сил України», – повідомили також у прес-службі міністерства оборони України та опублікували фоторепортаж зі Львівщини.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів