На Львівщині публікують у газеті прізвища чоловіків, яким не вдалося вручити повістки (оновлено)

23:34 10 липня 2015 р.


Фото: rmclviv.wordpress.com

Упродовж п’яти днів після оприлюднення списку до військового комісаріату прийшли п’ятеро.

Сокальсько-Червоноградський об’єднаний районний військовий комісаріат оприлюднює у районній газеті прізвища чоловіків, яким не вдалося вручити повістку, щоб вони з’явились у військкомат для уточнення військово-облікових даних. Як кажуть у військкоматі, упродовж п’яти днів після оприлюднення списку до військового комісаріату прийшли п’ять чоловіків.

У військовому комісаріаті заявляють, що такий спосіб оповіщення військовозобов’язаних є ефективним, і вони надалі планують розшукувати через газету чоловіків, які з різних причин не знали, що мають з’явитись у комісаріат або ж ухиляються від мобілізації. Речник Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк наголосив: «Повістка є лише оповіщенням, але багатьох людей не можна застати вдома, не відповідають на телефонні дзвінки. Таку практику оповіщення через газети запроваджуватимемо в інших районах. Бо багато військовозобов’язаних навіть не знали, що їх розшукує комісаріат. Метод ефективний, бо хтось боїться людського осуду, також зараз бійці повернулись з війни і вони бачать прізвища своїх односельців, які ухиляються від служби». 

Зараз в Україні триває шоста хвиля мобілізації. У Львівській області планують призвати до лав Збройних сил України понад 2600 чоловіків. Однак, як кажуть у військкоматі, упродовж дня з 15 повісток комісарам вдається вручити одну.

На сьогодні, за словами тимчасового виконувача обов’язків групи по роботі з особовим складом і громадськістю Львівського обласного військкомату Олега Полутренка, в області повістки роздали майже 40% від необхідного плану. Зокрема, їх отримали півсотні депутатів місцевих рад, десять голів сільських рад.

Як кажуть у військкоматі, доки не буде проведена шоста хвиля мобілізації, доти не можуть демобілізувати військовослужбовців, які пішли служити торік під час третьої хвилі мобілізації. Так, військовослужбовців 80-ої аеромобільної бригади, які днями прибули на демобілізацію, просять наступного тижня повернутись у зону АТО. Звільнення від служби відтерміновано на два місяці, доки не прибудуть новобранці.

Про це повідомили сьогодні, 10 липня, на «Радіо Свобода». Натомість у регіональному медіа-центрі міністерства оборони України у Львові розповіли в п’ятницю:

«Проблема оповіщення військовозобов’язаних під час чергової хвилі мобілізації актуальна для кожного військкомату. Саме цей напрямок роботи, здебільшого, є найбільш складним.

Вручення повісток ускладнюється різноманітними факторами: хтось з поважних причин, а хтось і свідомо уникає зустрічей з представниками військових комісаріатів. Однак, на Львівщині знайшли ще один ефективний спосіб комунікації з військовозобов’язаними.

Зокрема, за ініціативою Сокальсько-Червоноградського об’єднаного районного військового комісаріату у районних газетах надрукували список військовозобов’язаних, які з різних причин упродовж мобілізаційної кампанії не були оповіщені. В опублікованому матеріалі наголосили, що ці особи мають терміново з’явитись до військкомату для уточнення військово-облікових даних.

Така форма роботи виявилась ефективною. Упродовж п’яти днів після виходу цього номеру газети, у військкомат з’явилось семеро військовозобов’язаних. Важливим є і просвітницько-виховний аспект такої роботи.

Репутація чоловіка-ухильника від військової служби на рівні району влаштовує далеко не всіх представників сильної статі, особливо у теперішній час. Хоч є і такі, які гордовито заявляють, що їм вдалося «відкосити» від війська. Але, ставлення громади до них різко змінюється.

Людський осуд і суспільна думка має досить потужний виховний вплив. Можливо, зовсім недалеко той час, коли військова служба стане престижною і чоловікам буде соромно зізнаватись, що вони не носили військового однострою

До слова, така форма оповіщення є законною і цей досвід варто перейняти й іншим військовим комісаріатам, перед якими поставлене чітке завдання щодо виконань заходів мобілізаційної кампанії».

Про це повідомили сьогодні, 10 липня, регіональному медіа-центрі міністерства оборони України у Львові.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу