На Львівщині прокурори встановили факти порушень прав засуджених

12:40 8 червня 2015 р.


Фото: advocat-cons.info

В окремих установах обласного управління Державної пенітенціарної служби не повною мірою забезпечуються права в’язнів на соціальне забезпечення.

Під час перевірок в установах управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області прокурорами виявлено порушення прав засуджених, які передбачені Законом України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» від 8 квітня 2014 року. Так, у виправних колоніях області мають місце випадки, коли ув’язненим не надається інформація і роз’яснення щодо умов відбування покарання, розширення їх прав у зв’язку зі змінами, внесеними згаданим Законом України.

В окремих установах не повною мірою забезпечуються права в’язнів на соціальне забезпечення, у тому числі, шляхом сприяння в оформленні документів на отримання ними пенсій за місцем відбування покарання. Крім цього, засуджені лише частково реалізують свої права на проведення телефонних розмов у мережі мобільного зв’язку, користування мережею Інтернет під контролем адміністрації.

Враховуючи такий стан справ, в охоронювані зони установ виконання покарань продовжують незаконно надходити мобільні телефони, що у подальшому призводить до порушень засудженими правил перебування в установах Державної кримінально-виконавчої служби. З метою усунення зазначених порушень вимог законодавства щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів прокуратурою області внесено вказівку керівництву управління ДПтС України в області.

Загалом, у минулому та поточному роках в окресленій сфері прокурорами внесено 26 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 28 службових осіб. Про це повідомили сьогодні, 8 червня, в прес-службі прокуратури Львівської області

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу